Spektakl "Harold i Matylda" powraca na deski Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

Już 15 grudnia o godz. 16:00 na specjalne życzenie naszych Widzów wystawiony zostanie spektakl "Harold i Matylda". W obsadzie spektaklu na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce zobaczymy znakomitych polskich aktorów: Krystynę Sienkiewicz, Tomasza Ciachorowskiego, Grażynę Wolszczak, Magdalenę Wójcik, Tadeusza Chudeckiego i Hannę Kochańską. Rezerwację i bilety są już dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS.

"Harold i Matylda"
to poruszająca opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości i zrozumienia w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i minimalizm uczuciowy. Prosta z założenia historia pokazuje nam (nie po raz pierwszy) jak różne może być podejście do życia i śmierci u dwóch osób w różnym wieku. Poznajemy tutaj dziewiętnastoletniego Harolda (w tej roli czarujący Tomasz Ciachorowski), któremu na pierwszy rzut oka nie powinno niczego w życiu brakować. A jednak – pomimo młodego wieku, jak i świetnej pozycji materialnej jaką posiada jego rodzina – chłopak popada w depresję. Na domiar złego, konsultacje z psychologiem (Tadeusz Chudecki) nie przynoszą najmniejszych efektów w terapii młodzieńca. Co najdziwniejsze - Harold najlepiej czuje się podczas … ceremonii pogrzebowych, w których nagminnie uczestniczy. Właśnie za sprawą tego nietypowego upodobania, w trakcie jednej z uroczystości, poznaje cudowną, pełną życia starszą damę o imieniu Matylda (w tej roli urocza Krystyna Sienkiewicz), która odkrywa przed chłopakiem nowe aspekty życia. Od tego momentu wszystko, co do tej pory wydawało się Haroldowi beznadziejne, zacznie nabierać nowych barw. Czuje się w towarzystwie kobiety tak dobrze, że postanawia odgrywać sceny samobójstw przed kandydatkami na żonę (Magdalena Wójcik) wybranymi przez jego matkę (charyzmatyczna Grażyna Wolszczak). W efekcie końcowym prosi o rękę starszą od Niego o 60 lat Matyldę. Tutaj czekać Go będzie jednak zaskakująca niespodzianka. Fenomenalna komedia okraszona sporą dawką czarnego humoru i śmiechu przez łzy. Spektakl powstał na podstawie scenariusza amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego - Colina Higginsa.
 

Harold i Matylda - spot promocyjny from CKiS on Vimeo.

Autor: Colin Higgins
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Slywester Krupiński
Muzyka: Jacek Zamecki
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Mezeryckiego Scena Teatrana Miasta Siedlce i Ale! TEATR

Rezerwacje i bilety do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 644 68 00 w. 37

Spektakl

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem