Znamy już laureatów XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Kamień Wiary"

W czwartek, 6 lutego, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się finał XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Kamień Wiary". W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyli śpiewacy i recytatorzy m.in. z Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Garwolina, Słupska, Łochowa, Wiśniewa, Sadownego i Międzyrzeca Podlaskiego. Laureatką w kategorii "poezja śpiewana" została Sara Kwiatkowska z Garwolina, zaś w kategorii "recytacja" pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Wyszomirskiej z Sokołowa Podlaskiego.
O konkursie: „Kamień Wiary” jest imprezą o charakterze konkursowym dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, otwartą dla publiczności. Odbywa się w dwóch kategoriach: recytacji i poezji śpiewanej. Uczestnicy prezentują teksty pisane prozą i poetyckie, polskie lub obce w polskim tłumaczeniu, których tematyka porusza problemy religii we wszystkich jej przejawach i formach. W konwencji konkursu mieszczą się także utwory filozoficzne, poszukujące sensu egzystencjalnych dylematów istnienia, poezja poszukująca odpowiedzi na najbardziej istotne pytania dotyczące bytu. Jest to jedyny konkurs recytatorski odbywający się w Siedlcach o zasięgu ogólnopolskim. Werdykt jury: Komisja w składzie: Justyna Kowynia-Rymanowska – śpiewaczka operowa, Maciej Czapski – aktor, reżyser, Mariusz Orzełowski – muzyk, chórmistrz, po wysłuchaniu 9 wykonawców w kategorii poezji śpiewanej i 12 recytatorów postanowiła przyznać:

w kategorii poezji śpiewanej:
I nagrodę – Sarze Kwiatkowskiej z LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie
II nagrodę – Paulinie Godlewskiej z Władysławem Liaszenko z ZSP nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach
III nagrodę – Dorocie Kaczorek z Jakubem Kozubem z UPH w Siedlcach

w kategorii recytatorskiej:
I nagrodę – Katarzynie Wyszomierskiej z I LO im. M. Curie-Skłodowskiej w Sokołowie Podlaskim
II nagrodę – Kamilowi Marczakowi z I LO im. B. Prusa w Siedlcach
III nagrodę – Klarze Płatek z LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie
Wyróżnienie – Stanisławowi Szewczykowi z Okuniewa  

Wszyscy Laureaci konkursu zaprezentowali się raz jeszcze w koncercie finałowym, podczas którego ogłoszony został werdykt jury, a zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy. Ponadto wydarzenie uświetnił balladowy koncert Iwony Kobylińskiej z Orkiestrą Dni Naszych.

Kliknij w zdjęcie powyżej, aby zobaczyć galerię zdjęć z wydarzenia.

fot. Cyprian Kucharuk, Krzysztof Rosa

Dział Promocji i Mediów
Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego
Scena Teatralna Miasta Siedlce 
Znamy już laureatów XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem