Próba medialna i konferencja prasowa przed premierą spektaklu "Comfy Zone"


W sobotę, 15 lutego, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbyła się próba medialna i konferencja prasowa przed premierą spektaklu "Comfy Zone", która zaplanowana jest na 2 marca bieżącego roku. W spotkaniu, które poprzedziła krótka próba medialna na naszej scenie, wzięli udział Mariusz Orzełowski - dyrektor CKiS, Iwona Maria Orzełowska - kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro Dance, Jakub Mędrzycki - choreograf i reżyser spektaklu "Comfy Zone", tancerze z obsady spektaklu: Karolina Mikołajczuk, Aleksandra Borkowska, Bartosz Barabasz, Sebastian Piotrowicz, Izabela Dąbrowska, Sylwia Bloch, Jakub Piotrowicz oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Twórcy przedsięwzięcia podkreślali, że spektakl ten nie będzie spektaklem łatwym. - To nie będzie łatwa rozrywka, nie będzie to też na pewno proste w odbiorze. Tutaj widz sam musi zinterpretować to, co zobaczy. Spektakl złożony będzie z dwóch aktów. Podczas pierwszego usłyszymy muzykę stricte elektroniczną, druga część widowiska będzie zupełnie inna - tutaj wybrzmi muzyka chóralna, muzyka symfoniczna. Ponad rok temu miałem przyjemoność stworzyć wraz z resztą zespołu spektakl 'We Are'. 'Comfy Zone' jest na pewno spektaklem dojrzalszym aniżeli 'We Are', jest mniej narracyjny. Tę całość opowie Państwu szóstka świetnych i utalentowanych tancerzy - mówił podczas konferencji Jakub Mędrzycki.

Kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro Dance, Iwona Maria Orzełowska, mówiła, że jest dumna i czuje się spełniona jako Artysta i nauczyciel, kiedy Jej wychowankowie realizują takie przedsięwzięcia, tak odważne artystycznie i tak dojrzałe w obraną tematykę. Mówiąc o sztuce tancerze podkreślali przełożenie tytułu spektaklu na jego treść. - Spektakl będzie o tym, o czym bardzo marzymy, co chcemy osiągnąć, zrobić, ale pewna logika nie pozwala nam tego wykonać. To właśnie ta strefa komforu, czyli comfy zone. To taka walka rozumu z sercem. Chcemy to pokazać.

Podczas spotkania zaprezentowano również dwa spoty promujące spektakl. Za ich realizację odpowiadał Maciej Gruda. Przy tej okazji dziękujemy Zakładowi Karnemu w Siedlcach za pomoc przy realizacji materiału.

O SPEKTAKLU: Comfy Zone to spektakl taneczny mówiący o strefie komfortu człowieka. Ukazuje granicę, poza którą nieznana jest przyszłość, granicę, poza którą trudno jest się wydostać. To linia pomiędzy tym, co już osiągnęliśmy, a tym, o czym wciąż marzymy. Ta mydlana bańka zatraca nas w lenistwie i w nieefektywności. Każdy z nas boi się przekroczyć granicę komfortu, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co odnajdziemy poza nią. Spektakl Comfy Zone nawiązuje również do naszego wpływu na komfort innych ludzi, poprzez naszą postawę i stosunek do drugiego człowieka. Zastanawiamy się, w jakim stopniu na co dzień jesteśmy sobą, a na ile staramy się sprostać czyimś oczekiwaniom. Fizyczna zawartość spektaklu to 6. tancerzy, którzy poruszają się w stylistyce tańca współczesnego eksperymentując z innymi formami ruchu.

Reżyserem i choreografem spektaklu jest Jakub Mędrzycki - tancerz, student Akademii Artystycznej Codarts w Rotterdamie na kierunku taniec współczesny. Jakub Mędrzycki od początku swojej kariery związany jest z Teatrem Tańca Caro Dance działającym przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Widzom znany z takich spektakli jak m.in. Carmen, Romeo i Julia, Dziadek do Orzechów, Delta 12 czy Choreografia Fortepianu. W 2012 roku z sukcesem zaprezentował przed publicznością swój pierwszy autorski spektakl zatytułowany We Are, który wielokrotnie prezentowany był na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedce.

W spektaklu Comfy Zone zobaczymy tancerzy związanych bądź współpracujących z Teatrem Tańca Caro Dance: Sylwię Bloch, Aleksandrę Borkowską, Karolinę Mikołajczuk, Izabelę Dąbrowską, Jakuba Piotrowicza, Sebastiana Piotrowicza, Bartosza Barabasza.

BILETY:
/przedsprzedaż do 17 lutego/
50zł - normalny
30zł - ulgowy
/sprzedaż po 17 lutego/
65zł - normalny
45zł - ulgowy

do nabycia 
w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS
ul. B-pa I. Świrskiego 31

rezerwacja telefoniczna:
25 794 31 89

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONFERENCJI PRASOWEJ I PRÓBY MEDIALNEJ POŚWIĘCONEJ PREMIERZE SPEKTAKLU "COMFY ZONE".Dział Promocji i Mediów
Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego
Scena Teatralna Miasta Siedlce

fot. Jarosław Grudziński
Próba medialna i konferencja prasowa przed premierą spektaklu

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem