Warsztaty i audycje do holenderskiego Uniwersytetu Artystycznego "Codarts"

W dniach od 21 do 23 marca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędą się jedyne w Polsce audycje do CODARTS - jednego z najlepszych Uniwersytetów Artystycznych w Europie, który mieści się w Rotterdamie (Holandia). Siedlce znalazły się w gronie takich miast jak Barcelona (Hiszpania), Livorno (Włochy) i Rotterdam (Holandia), w których Uniwersytet Artystyczny CODARTS postanowił w tym roku przeprowadzić swoje audycje w dziedzinie tańca. Zgłoszenia na warsztaty i audycje przyjmowane są pod adresem e-mail warsztaty@carodance.pl
Od lat castingi do tej szkoły cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem adeptów tańca z całego świata. Ukończenie tej szkoły daje dyplom i tytuł zawodowego tancerza, który honorowany jest w w krajach Unii Europejskiej, USA i Kanadzie.

CODARTS to Uniwersytet Artystyczny na skalę międzynarodową, gdzie kształci się około 1000 studentów z całego świata. Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia w dziedzinie muzyki, tańca i sztuki cyrkowej. Wydział tańca Uniwersytetu Artystycznego CODARTS (do niedawna zwany Rotterdamską Akademią Tańca) został założony w 1931 roku przez Corrie Hartong i Gertrud Leistikow. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i wiodących instytutów tańca współczesnego w Europie. Misją Uniwersytetu Artystycznego CODARTS jest szkolenie przyszłej światowej czołówki samoświadomych artystów tańca w programie studiów licencjackich, dając solidne podstawy wszechstronnych i nowoczesnych umiejętności tanecznych i stworzenie jasnej wizji studenta tańca współczesnego. CODARTS aspiruje do kształcenia wysoko wykwalifikowanych artystów tańca, z optymalnym przygotowaniem do kariery tancerzy, którzy bez trudu znajdują pracę na międzynarodowym rynku pracy. Aplikacja na poszczególne programy i kierunki nauczania na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS ma charakter audycji. CODARTS przeprowadza kilka przesłuchań każdego roku, zarówno w Holandii, jak i za granicą. Na przesłuchaniach eksperci CODARTS oceniają umiejętności techniczne tancerzy, ich możliwości rozwoju zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i motywacyjnym. Więcej szczegółowych informacji na temat programów kształcenia na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS na www.dance.codarts.nl

Zaproszenie na Codarts from CKiS on Vimeo.

Współpraca Sceny Teatralnej Miasta Siedlce z rotterdamskim uniwersytetem została podjęta dzięki inicjatywie Pani Iwony Marii Orzełowskiej, która zaprosiła na warsztaty studentów i profesorów CODARTS do Siedlec. Jedyne audycje i warsztaty w Polsce odbędą się właśnie w Siedlcach od 21 do 23 marca.

Zgłoszenia na warsztaty i audycje prosze kierować na adres e-mail warsztaty@carodance.pl 
 
Kliknij w plakat poniżej by uzyskać szczegółowe informacje o warsztatach i audycjach CODARTS w Siedlcach.

 Ponadto w niedzielę (23 marca) o godz. 19:30 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce będzie można zobaczyć spektakl „Talent on the Move” w wykonaniu tancerzy z 7 krajów świata, obecnie studiujących na Uniwersytecie Artystycznym Codarts. Z prezentacjami zgromadzonymi w ciągu ostatnich dwóch lat studenci trzeciego roku występowali, bądź będą występować w Holandii, Włoszech, Macedonii, Szwajcarii i w Polsce – w Siedlcach. 

Rezerwacje i bilety na spektakl dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.
Warsztaty i audycje do holenderskiego Uniwersytetu Artystycznego

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem