Znamy już zwycięzców XIX Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

Przez ostatnie dwa dni, od 14 do 15 maja na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbywały się finały XIX Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”. W Festiwalu uczestniczyły zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne m.in. teatry żywego planu, teatry dramatyczne, teatry lalkowe, teatry poezji czy teatry ruchu. Laureatami tegorocznej edycji Festiwalu w kategorii teatrów młodzieżowych zostali: Teatr BAKCYL z Mińska Mazowieckiego i Teatr RĘKAWICZKA z Garwolina. W kategorii teatrów dziecięcych Srebrne Maski zdobyli: Teatr MAŁA RĘKAWICZKA z Garwolina z oraz Teatr FANTAZJA z Dąbrówki Stany. Laureaci zostali zarekomedowani do udziału w XIV Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich. 
Celem Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”  jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów teatralnych, inspirowanie do twórczych poszukiwań nowych form pracy artystycznej, kształtowanie oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży kulturą teatralną. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowała Halina Tunkiewicz.

WERDYKT JURY
Komisja Artystyczna, w składzie:  Iwona Maria Orzełowska – choreograf, reżyser, Maciej Czapski – aktor, reżyser, Ireneusz Parzyszek – scenograf, Robert Protasewicz - muzyk  po obejrzeniu 9 finałowych przedstawień w kategorii Teatrów Dziecięcych zdecydowała, że SREBRNĄ MASKĘ I stopnia otrzymali:
 
 
  • Teatr Mała Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ze spektaklem „Tu nie ma miejsca na Szekspira”. 
  • Teatr Fantazja ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stany z przedstawieniem „Wiejskie klimaty"

SREBRNA MASKA II stopnia przyznana została:

  • Teatrzykowi Raz-Dwa-Trzyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim za przedstawienie „Marcin i koza”
  • Teatrowi Dziecięcemu Dramma-Mia z Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce za przedstawienie „Tajemniczy pokój”. 

Ponadto Komisja postanowia też wyróżnić Teatrzyk Szósteczka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim za ruch sceniczny w przestawieniu „Rzepka” oraz Teatr Bałagan za oprawę plastyczną przedstawienia „Czym żyje szczur”. W kategorii Teatrów Młodzieżowych decyzją jury SREBRNĄ MASKĘ I stopnia otrzymali:  

  • Teatr Bakcyl z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim za przedstawieniem „Policja”
  • Teatr Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie za spektakl „Ot-cienie miłości według Fredry”

SREBRNĄ MASKĘ II stopnia przyznano:  
  • Teatrowi Preteksty z I Liceum Ogólnokształcącego im. M.Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim za przedstawienie „Pułapka”
  •  Teatrowi No Nareszcie z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach za spektakl „Różne twarze Tuwima”.

Ponadto komisja postanowiła też wyróżnić: Teatr Tymczasem z Centrum Sportu i Turystyki w Garwolinie za plastykę ruchu i stronę wizualną przedstawienia „Alicja w poszukiwaniu siebie”, Teatr Damy Radę ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcach za radość tworzenia w spektaklu „Mały książę w wersji współczesnej”.


Laureaci I stopnia Festiwalu Srebrna Maska zostali zarekomendowani przez komisję artystyczną do udziału w XIV Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich, który w tym roku będzie odbywał się na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce w dniach od 7 do 8 czerwca.

Dział Promocji i Mediów
Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego
Scena Teatralna Miasta Siedlce


fot. Krzysztof Rosa
Znamy już zwycięzców XIX Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem