Historia drewnianego pajacyka wciąż cieszy się dużą popularnością! W sprzedaży brak biletów na spektakl "Pinokio" w dniu 18 maja i ostatnie wolne wejściówki na spektakl "Pinokio" w dniu 25 maja.

Informujemy, że w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS nie ma już biletów na najbliższy spektakl "Pinokio", który wystawiony zostanie 18 maja (niedziela) na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Jednocześnie zawiadamiamy, że w sprzedaży pozostały dosłownie ostatnie wolne wejściówki na ww. spektakl, który wystawiony zostanie na naszej scenie 25 maja (niedziela). Premiera spektaklu na podstawie powieści Carla Collodiego, którego reżyserii podjęła się Iwona Maria Orzełowska, odbyła się 11 maja. Widowisko spotkało się z bardzo dobrymi opiniami zarówno ze strony naszych najmłodszych Widzów (do których spektakl jest dedykowany) jak i tej nieco starszej publiczności.


Spektakl to dwuaktowe kolorowe, roztańczone, pełne fantazji widowisko z wielokrotnie zmieniającą się scenografią.  Przedstawienie dopełnia dobrze odwzorowana gra aktorska młodych adeptów sztuki. W roli tytułowego Pinokia wystąpił Piotr Kadej, w postać Geppetta wciela się Krzysztof Barabasz (świetny Scrooge z "Opowieści Wigilijnej"). Ponadto na scenie możemy również zobaczyć m.in. Marka Michalaka (Dyrektor Cyrku), Elizę Leszczak (Świerszczyk), Michała Woińskiego (Knotek), Natalię Jóźwiak (Wróżka), Aleksandrę Kłusek i Wiktorię Ratyńską (Kocica i Lisica), Wiktorię Trochimiak (Figaro), Julię Mućko i Monikę Krusińską (Uczennice) oraz tancerzy Szkoły Tańca do Caro Dance.O spektaklu: Pewnego razu majster Gepetto strugał drewno. Wióry się sypały, a bezkształtna masa nieuchronnie nabierała ludzkich kształtów. Niebawem wyłonił się z niej sympatyczny urwis, któremu nadano imię Pinokio. Ledwie pojawił się na świecie, a już zaczął psocić. Popędził w świat szeroki – na spotkanie przygód, których los mu nie poskąpił. Na własnej skórze doświadcza, że samolubność, nieposłuszeństwo i niegodziwość prowadzą do zguby. Dopiero wtedy Pinokio postanawia się zmienić. Czy wystarczy mu jednak sił i determinacji, aby z drewnianego pajaca przemienić się we wrażliwego i dobrego chłopca? O tym będzie się można przekonać podczas oglądania spektaklu."Pinokio" jest spektaklem familijnym, przeznaczonym dla całych rodzin. Opowieść o drewnianym pajacyku, który bardzo chciał zostać prawdziwym chłopcem, na co musiał sobie jednak zasłużyć dobrymi uczynkami - bawi i wzrusza wszystkich, dorosłych i dzieci. A przy tym stanowi formę edukacji najmłodszych widzów w zakresie podstawowych zasad postępowania, ponadto porusza też istotny temat ochrony środowiska. – "Pinokio" jest spektaklem, który mówi, że każdy z nas musi kiedyś dorosnąć. Jest to spektakl nie tylko dla dzieci, ale również i dla rodziców. Jest w nim wiele elementów, o których warto abyśmy i my dorośli sobie przypomnieli. Dotyka problemów odrzucenia, akceptacji, poszukiwaniu miłości i przemiany człowieka. Zwraca też uwagę na ważny w dzisiejszych czasach problem ekologii. Kiedy Pinokio uczy się żyć, uczy się też segregować śmieci. Mam nadzieję, że dzięki naszej sztuce będziemy mogli edukować dzieci i młodzież w tym zakresie, przez co nasze miasto będzie stawało się coraz czystsze. – podkreśla Iwona Maria Orzełowska – reżyser i choreograf spektaklu.
 


NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE:
18 MAJA (NIEDZIELA), GODZINA 16:00 - BRAK BILETÓW!
25 MAJA (NIEDZIELA), GODZINA 16:00 - OSTATNIE WOLNE BILETY (10zł - ulgowy, 20zł - normalny)
Historia drewnianego pajacyka wciąż cieszy się dużą popularnością! W sprzedaży brak biletów na spektakl

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem