Zakończył się XIV Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich, który w dniach 7-8 czerwca odbywał się w Siedlcach. W kategorii teatrów dziecięcych pierwsza nagroda powędrowała do Teatru "A co!", w kategorii młodzieżowej zwyciężył zaś Teatr "Rękawiczka".

W dniach 7-8 czerwca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbywał się finał XIV Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. Na siedleckiej scenie występowały najlepsze teatry dziecięce i młodzieżowe z całego Mazowsza, które przedstawiały m.in. małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu. Jury w składzie Maciej Czapski, Bogusława Jantos i Leszek Zduń - przewodniczący komisji miało nie lada problem z wyłonieniem najlepszych. W kategorii Teatrów Dziecięcych I nagroda przyznana została Teatrowi "A co!" z Troszyna za spektakl "Brak sensu, aniołek, żyrafa i stołek" (reżyseria: Elżbieta Pieńkowska), w kategorii teatrów młodzieżowych zwyciężył Teatr "Rękawiczka" z Garwolina ze spektaklem "Ot-cienie miłości wg Fredry" (reżyseria: Izabela Rękawek). Grand Prix Festiwalu przyznano Teatrowi "Nówka" z Piaseczna za spektakl "Blee" (reżyseria: Małgorzata Mardas).
Komisja konkursowa w składzie: Leszek Zduń - przewodniczący jury, Maciej Czapski i Bogusława Jantos miała nie lada problem z wydaniem końcowego werdyktu, wszystkie spektakle stały bowiem na wysokim, jednakowym poziomie.
 
 
TEATR DZIECIĘCY (07.06.2014r.) - werdykt jury:
I nagroda i 2000zł powędrowały do Teatru "A co!" z Troszyna za spektakl "Brak sensu, aniołek, żyrafa i stołek" (reżyseria: Elżbieta Pieńkowska). II nagrodą i 1000zł uhonorowano Teatrzyk "nieDuży" z Warki za spektakl "Dziób w dziób" (reżyseria: Anna Owczarczyk), a III nagroda i 500zł przypadło Teatrowi "Fantazja" z Dąbrówki Stany za spektakl "Wiejskie klimaty" (reżyseria: Monika Poślada). Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Mazowiecki Instytut Kultury.

 
TEATR MŁODZIEŻOWY (08.06.2014r.) - werdykt jury:
Grand Prix Festiwalu i 2500zł przyznano Teatrowi "Nówka" z Piaseczna za spektakl "Blee" (reżyseria: Małgorzata Mardas). I Nagroda i 2000zł powędrowało do Teatru "Rękawiczka" z Garwolina za spektakl "Ot-cienie miłości wg Fredry" (reżyseria: Izabela Rękawek), II Nagroda i 1000zł trafiło z kolei do Teatru "Bakcyl" z Mińska Mazowieckiego za spektakl "Policja" (reżyseria: Robert Łukowski), a III Nagroda i 500zł przypadło Teatrowi "Łocemił" z Łochowa za spektakl "Niedźwiedź" (reżyseria: Piotr Wawer). Nagroda Grand Prix została ufundowana przez Prezydenta Miasta Siedlce, pozostałe Nagrody sfinansowano z budżetu Mazowieckiego Instytutu Kultury.

W czasie obrad jury pierwszego dnia Festiwalu wystawiony został spektakl "O Piracie Buciorze, który zgubił skarb, a zyskał Przyjaciela", zaś drugiego dnia zgromadzona publiczność mogła obejrzeć spektakl "Przezroczystość". Na wszystkie wydarzenia związane z XIV Mazowieckim Festiwal Teatrów Amatorskich obowiązywał wstęp wolny.

Dział Promocji i Mediów
Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego
Scena Teatralna Miasta Siedlce


fot. Cyprian Kucharuk, Nadzieja Niewolewska
Zakończył się XIV Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich, który w dniach 7-8 czerwca odbywał się w Siedlcach. W kategorii teatrów dziecięcych pierwsza nagroda powędrowała do Teatru

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem