Zimowa Akademia Talentów zakończona

W niedzielę, 29 stycznia, zakończyły się warsztaty artystyczne Teatru Tańca i Formacji Tanecznej Caro Dance, które w dniach 22-28 stycznia prowadzone były na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce, klubie "Rafa" i w Akademii "Piękna 7" przez jednych z najlepszych polskich tancerzy i choreografów młodego pokolenia.

W tych dniach do Siedlec zjechali się adepci sztuki tanecznej z całej Polski. Celem obozu było doskonalenie umiejętności tanecznych, przygotowanie nowych układów choreograficznych, jak również wzmożone przygotowania do produkcji teatralnych Teatru Tańca Caro Dance na sezon artystyczny 2012, m.in. spektaklu Carmen, Romeo i Julia, Choreografia Fortepianu, Dziadek do Orzechów, Delta 12, Tokyo czy Obsesje. Warsztaty zakończył powarsztatowy koncert, który odbył się na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

-------------------------

W sobotę, 28 stycznia, zakończyły się warsztaty artystyczne Chóru Miasta Siedlce i Orkiestry Symfonicznej Miasta Siedlce, które w dniach 23-28 stycznia odbywały się zimowej stolicy Polski, Zakopanem. Muzycy przygotowywali dwa dzieła: Cud Mniemany czyli Krakowiacy i Górale opera napisana przez Wojciecha Bogusławskiego z muzyką Jana Stefaniego oraz Stabat Mater Giovanni'ego Battista Pergolesi'ego.

W środę, 25 stycznia, o godzinie 19:00, Chór Miasta Siedlce zaprezentował koncert kolęd i pastorałek w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

-------------------------

W dniach 23-29 stycznia odbywały się warsztaty teatralne Teatru Es i Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, które w tym roku prowadzonone były w Mielniku.

Obydwie grupy artystyczne są w trakcie przygotowań do trzech ciekawych przedsięwzięć. Jednym z nich jest sztuka Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej, której premiera zaplanowana jest na maj bieżącego roku. Reżyserem spektaklu jest Maciej Czapski, z którym to młodzież będzie miała przyjemność pracować przez tydzień warsztatów.

Kolejnym przedsięwzięciem będzie realizacja słuchowiska Nasze Miasto, którego akcja dzieje się mniej więcej sto lat temu w północnej części Stanów Zjednoczonych. Teatr Es zaplanował także na ten rok wydanie kolejnej już 4. płyty. Będą to piosenki ze spektaklu Ballada o oczekiwaniu wg poezji i zapisków Tadeusza Nowaka z muzyką Waldemara Koperkiewicza. Przygotowaniem młodych artystów do wejścia do studia nagraniowego zajmie się Agnieszka Wilczyńska (wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach).

------------------------

W dniach 15-19 stycznia odywały się warsztaty artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej "Chodowiacy" im. Alicji Siwkiewicz, które w tym roku prowadzone były w Miętnem.

Z zajęć korzystało około 60. członków młodszej i podstawowej grupy zespołu. Trenowali m.in taniec klasyczny, usprawniali swoje ciało na ogólnorozwojowych i fitnesowych zajęciach, pracowali nad wyrazem artystycznym tańca, rozwijali możliwości emisyjne głosu. Każda z grup powróciła z nowo przygotowaną suitą, które zostaną zaprezentowane siedleckiej publiczności wiosną.

------------------------

Od 15 stycznia do 27 stycznia trwały warsztaty artystyczne Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż, które odbywać się będą w Spółdzielczym Klubie Kultury "Mansarda". Z kolei w dniach 16, 18, 20, 23, 25 i 27 stycznia odbywały się zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez artystę-plastyka, Ireneusza Parzyszka.

Zarówno zajęcia literackie jak i plastyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu.
Zimowa Akademia Talentów zakończona

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem