Znamy laureatów IV edycji Kolędowego Serca Mazowsza

Organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce IV Festiwal Kolęd i Pastorałek Kolędowe Serce Mazowsza dobiegł końca.

W kategorii Szkoły podstawowe: klasy I-III pierwsze miejsce zajęła Urszula Lewczuk (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach). W kategorii Szkoły podstawowe: klasy IV-VI zwyciężyła Aleksandra Kilianowska (Klub Grzechotka w Warszawie). W kategorii Gimnazja pierwsze miejsce zajął Zespół Wokalno-Instrumentalny Publicznego Gimnazjum nr 5 w Siedlcach. W kategorii Szkoły ponadgimnazjalne zwyciężył Jarosław Gołoś (Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie). W kategorii Rodziny i Dorośli najlepsze okazały się Agnieszka Skup (śpiew), Monika Skup (śpiew), Wioletta Skup (fortepian) z Siedlec, a w kategorii Chóry wygrał Chór dziecięco-młodzieżowy d’ALTRO CANTO z Sulejówka. Nagrodę specjalną dla wyróżniających się akompaniatorów jury przyznało Magdalenie Bobryk - fortepian (Łosice), Wojciechowi Ciekotowi - fortepian (Siedlce), Ewie Jakubowskiej - fortepian (Warszawa), Łukaszowi Potera - fortepian (Siedlce), Dominikowi Kublik - gitara (Sulejówek) i Jakubowi Rutkowskiemu - gitara (Sobolew). Więcej informacji o wynikach znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie festiwalu.

Finał wojewódzki festiwalu odbył się 14 stycznia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Wówczas wzięło w nim udział blisko 70. wykonawców wyłoniętych podczas regionalnych przesłuchań konkursowych, które od początku stycznia odbywały się one w różnych częściach Mazowsza.

Tegoroczny festiwal przebiegał etapowo. Pierwszy z nich stanowiły przesłuchania regionalne:
- 4 stycznia (Mińsk Mazowiecki),
- 9 stycznia (Zegrze, Łosice, Sulejówek),
- 10 stycznia (Garwolin, Sokołów Podlaski, Kałuszyn),
- 11 stycznia (Mrozy, Warszawa),
- 11-12 stycznia (Siedlce),
- 13 stycznia (Węgrów),
Drugi etap to finał wojewódzki konkursu, który w dniach 13-14 stycznia odbywał się w Siedlcach. W festiwalu wzięło udział 222 podmioty wykonawcze (ponad 2000 uczestników) z 51 miejscowości Mazowsza i Podlasia.

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem