"Mistrzowie Sceny" podczas III OFTP "Sztuka plus Komercja"

Koncerty i recitale gwiazd polskiej sceny i estrady towarzyszyć będą III Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja". W siedleckim teatrze w cyklu "Mistrzowie Sceny" wystąpią: Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Hanna Banaszak, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Marek Torzewski.
Podczas tegorocznej, III już edycji Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja", oprócz bogatej oferty spektakli teatralnych widzowie będą mieli okazję zobaczyć też recitale i koncerty wybitnych polskich arytystów. W cyklu zatytułowanym "Mistrzowie Sceny" na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce swoje programy artystyczne zaprezentują: 

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz
data: 25 października, godzina 19:00

Artyści, których nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Alicja Majewska to piosenkarka znana kilku pokoleniom Polaków. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wielokrotnie nagradzana na Festiwalu Piosenki w Opolu. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”. Wykonywała też pieśni sakralne (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne) i oratoria Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, z którym na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce zaprezentuje repertuar z najnowszej płyty "Piosenki, z których się żyje". To dwupłytowy album zawierający największe przeboje Artystki, które towarzyszyły jej przez niemal 40 lat pracy na scenie.Hanna Banaszak
data: 22 listopada, godzina 19:00

Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30. oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej. Karierę solową rozpoczęła w 1980 roku. Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Zrealizowała też kilka recitali telewizyjnych. W 1986 roku zdobyła Grand Prix belgijskiego festiwalu piosenki Europopstar. W swoim dorobku ma kilkanaście płyt, które cieszyły i cieszą się nadal bardzo dużą popularnością.Kabaret Moralnego Niepokoju
w najnowszym programie "Jerzyk dzisiaj nie pije"
data: 11 grudnia, godzina 17:00 i 20:30

„Jerzyk dzisiaj nie pije” to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, w skład którego wchodzi znana m.in. z serialu „Złotopolscy” czy „Przyjaciółki” Magdalena Stużyńska. Spektakl (oficjalna premiera odbędzie się w listopadzie 2014 roku) jest typowym dla warszawskiej grupy zbiorem skeczy i piosenek, które tworzą panoramę współczesnej Polski i Polaków. Wśród nich znajdują się niewątpliwe hity jak „Palenie” – rozmowa dwóch właścicieli psów, która obiera nieoczekiwany obrót, „Odrabianie lekcji” – coś co przeżył każdy z nas jako dziecko lub rodzic oraz tytułowy „Jerzyk dzisiaj nie pije” – czyli co robić gdy na imieninach żona zabrania mężowi napić się z kumplami. Bywa inteligentnie, bez przerwy za to jest śmiesznie. Co więcej, spektakl jest na tyle kulturalny (jedno nieładne słowo na prawie dwie godziny programu), że można przyjść z dziećmi. Warto zobaczyć najnowszy spektakl KMN z jeszcze jednego powodu – jego twórcy nie będą w przyszłości ani młodsi ani chudsi niż teraz. Grupie towarzyszą na scenie żywi muzycy, czyli zespół „Gwiazda z zagranicy”.
 


Marek Torzewski
Gala zakończenia Festiwalu
data: 13 grudnia, godzina 19:00

Koncert Marka Torzewskiego zatytułowany L’Amore zawiera największe, nieśmiertelne jak ich temat przeboje ze słonecznej Italii, śpiewane w Europie i na świecie już od kilkudziesięciu lat. Po ariach w największych teatrach operowych, hymnie Polski wykonywanym przez popularnego śpiewaka na stadionach i jego autorskim hymnie piłkarskim Do przodu Polsko przyszedł czas na hołd złożony… miłości. Włoska muzyka operowa i popularna oraz uczuciowość Włochów są Markowi Torzewskiemu szczególnie bliskie. Rozmaite gremia wyróżniają go co pewien czas za jego sztukę wokalną, za rozsławianie polskiej kultury w świecie. Dla przykładu: jako pierwszy polski artysta dał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe, inaugurował też Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie mieszka od lat . Na stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał nasz hymn przed meczem Polska – Ukraina. Jego autorska piosenka Do przodu, Polsko została uznana jako hymn reprezentacji Polski w piłce nożnej. Torzewski ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą i naturalnością, a śpiewane przez niego utwory w trakcie koncertu wprowadzaja w romantyczny nastrój. Trzy ostatnie plyty Marka Torzewskiego Nic nie dane jest na zawsze, Magnes Dusz i L'amore otrzymaly status Platynowej Plyty.


Rezerwacje biletów na wszystkie spektakle i koncerty w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja" dostępne są już od 18 czerwca w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89 - zapraszamy!

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem