Festiwal Dzieciom i Młodzieży

"Festiwal dzieciom i młodzieży" to kolejny cykl teatralny, który towarzyszyć będzie III OFTP "Sztuka plus Komercja". W jego ramach zobaczymy produkcje Sceny Teatralnej Miasta Siedlce: premierę spektaklu "Kopciuszek", premierę spektaklu "Romeo i Julia", premierę spektaklu "Jarmark bajek", wznowienie spektaklu "Dziadek do Orzechów oraz hit  spektakl "Opowieść wigilijna".
W tym roku oferta spektakli w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja" poszerzona została o cykl "Festiwal dzieciom i młodzieży", który będzie uzupełnieniem cyklu "Rodzinna Niedziela w Teatrze" realizowanego od ponad roku przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć pięć znakomitych spektakli, z czego aż trzy premierowe. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem!

"Kopciuszek" - premiera!
data: 5 października, godzina 16:00

Widowisko słowno – taneczne na podstawie baśni braci Grimm i Charles'a Perraulta „Kopciuszek”. Spektakl to klasyczna, mądra opowieść skierowana głównie do najmłodszych widzów będąca propozycją teatralną dla całej rodziny. Kopciuszek to historia pracowitej, dobrej i pięknej dziewczynki, która mieszka ze złą macochą i samolubnymi przyrodnimi siostrami. Te zazdrosne o jej urodę, każą wykonywać Kopciuszkowi najcięższe prace. Pewnego dnia dzięki pomocy swojej matki chrzestnej - dobrej wróżki, Kopciuszek uczestniczy w balu na królewskim dworze. Urzeczony jej niezwykłą urodą Książę, nie widzi poza nią świata. Szczęście nie trwa jednak długo. O północy Kopciuszek musi wrócić do domu, bo czar Wróżki pryśnie. Wymykając się z pałacu, gubi na schodach swój pantofelek. Książę nie mogąc zapomnieć o pięknej dziewczynie, która skradła jego serce rozpoczyna poszukiwania...

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
Wykonanie: Teatr Tańca Caro Dance
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce"Romeo i Julia" - premiera!
data: 19 października, godzina 16:00

Fascynująca historia o miłości opowiedziana magicznym językiem tańca. "Romeo i Julia" to najbardziej znana tragedia miłosna świata i jedna z najczęściej wystawianych sztuk Szekspira. Romantyczna historia dwójki kochanków z Werony, pochodzących ze skłóconych ze sobą rodów Montecchich i Capulettich, niezmiennie zachwyca odbiorców i inspiruje kolejnych twórców z różnych dziedzin sztuki. Na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce tę ponadczasową historię przedstawią tancerze i aktorzy Teatru Tańca Caro Dance. Dużym atutem spektaklu będzie ciekawa scenografia, kostiumy z epoki, porywająca muzyka, ale przede wszystkim profesjonalny taniec i poruszająca gra aktorska.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
Wykonanie: Teatr Tańca Caro Dance
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce"Jarmark bajek" - premiera!
data: 9 listopada, godzina 16:00

Po "Tajemniczym Pokoju" Teatr Dziecięcy "Dramma Mia" przygotował widowisko złożone z wierszy znakomitych poetów polskich, m.in.: J.Brzechwy,A.Fredry, J. Kulmowej, A. Frączek, J. Papuzińskiej, D. Wawiłow, N. Usenko. Na oczach widzów mali aktorzy zamienią się w galerię fantastycznych postaci. Ogromną niespodzianką będzie dla milusińskich gigantyczny Smok animowany przez pokaźną grupę dzieci. Magii dopełni scenograficzna koncepcja i różnorodne style teatralne (teatr lalkowy, teatr czarny, teatr cieni, teatr przedmiotu, maska, multimedia) oraz lalki zbudowane m.in. przez młodych twórców z "Dramma Mia" z twórczo wykorzystanych odpadów. Wierszowane opowieści łączą prostą fabułę z elementami zabawy, oswajają z umownością teatru, z aktorskimi żartami i przebierankami. Teatralne czary, w których aż kipi od tańca, ruchu i piosenki będą się odbywać na bardzo młodej publiczności. Wierzymy, że i dorośli dadzą się zaczarować.

Reżyseria: Urszula Gotowicka
Obsada: Urszula Gotowicka oraz Adepci Teatru Dziecięcego Dramma-Mia
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce"Dziadek do Orzechów"
- wznowienie!
data: 23 listopada, godzina 16:00

Znana baśń autorstwa E.T.A. Hoffmanna z muzyką Piotra Czajkowskiego w wykonaniu artystów Teatru Tańca Caro Dance, w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej, zostanie wystawiona ponownie specjalnie dla mieszkańców naszego miasta i regionu. Ta ponadczasowa bajka, familijne przedstawienie, związane z tradycją bożonarodzeniową, porusza odwieczną tematykę walki dobra ze złem. Magię widowiska podkreśla przepiękna muzyka klasyczna brzmiąca nowocześnie między innymi porywający Walc Kwiatów – jeden z najpiękniejszych walców na świecie, Taniec żołnierzyków – ponadczasowy hit oraz urok bożonarodzeniowej scenografii, wszystko oprawione wspaniałym wykonaniem artystów związanych z Teatrem Tańca Caro Dance - Mistrzów Świata, wielokrotnych finalistów i laureatów programu You Can Dance - Po prostu tańcz!

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
Wykonanie: Teatr Tańca Caro Dance
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce."Opowieść Wigilijna"
data: 7 grudnia, godzina 16:00

„Opowieść Wigilijna" to wzruszająca historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego dla innych, na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującego do Wigilii Bożego Narodzenia. Przed spotkaniem Duchów Bożego Narodzenia, Scrooge jest człowiekiem, dla którego pieniądze są najważniejsze, ale wówczas jego życie jest marne i nieszczęśliwe. Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić. Około 80 artystów na scenie, znakomita muzyka, ciekawa choreografia, bogactwo ruchu i obrazu gwarantują fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym co w życiu jest najważniejsze. Familijne widowisko dla całej rodziny, które trzeba zobaczyć!.

Scenariusz, reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
Wykonanie: Teatr Tańca Caro Dance, Teatr Es, Chór Miasta Siedlce
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta SiedlceRezerwacje biletów na wszystkie spektakle i koncerty w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka plus Komercja" dostępne są już od 18 czerwca w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89 - zapraszamy!
Festiwal Dzieciom i Młodzieży

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem