Mińska Szkoła Artystyczna od 1 września nosi imię Konstantego Ryszarda Domagały

Mińska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim od 1 września bieżącego roku nosi imię Konstantego Ryszarda Domagały – Obywatela Honorowego Miasta Siedlce. Taką uchwałę Rada Miasta Mińsk Mazowiecki podjęła w marcu b.r. na wniosek Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców tejże szkoły.  
Na rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 został zaproszony Dyrektor CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Mariusz Orzełowski, który w swoim wystąpieniu przed forum społeczności szkolnej wspominał śp. Konstantego Ryszarda Domagałę m.in. tymi słowami: "Do siedleckiej szkoły muzycznej zaprowadzili mnie, tak jak Was, rodzice. Miałem wówczas niespełna 7 lat. Wtedy też poznałem Dyrektora Domagałę. Ogromnie bałem się Go. Wzbudzał podziw i ogromny szacunek. Później w średniej szkole muzycznej był moim profesorem, potem po kilku latach był moim kolegą z pracy. Ale przez te wszystkie lata był Wielkim Przyjacielem. Uczył nas miłości do muzyki. Uczył nas pasji do pracy i miłości do ludzi, a przede wszystkim do pracy na rzecz społeczności lokalnych, tych w których żyjemy. Powtarzał często, że to ogromnie ważne, żeby te mniejsze społeczności miały wspaniałych ludzi, którzy promieniują swoją działalnością na innych i oddają się całym sercem temu co dla nich czynią. Taki był On sam. I takich nas, swoich uczniów i absolwentów wychował. Był i jest dla mnie ogromnym autorytetem." 

W uroczystościach wzięło również udział Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Brama, na czele z Ewą Talacha – Koperkiewicz, która również wspominała patrona szkoły, zachęcając do zapoznania się z Jego biografią prezentowaną w książce „Konstanty Ryszarda Domagała Spełnione Marzenia”. Punktem finalnym uroczystości był koncert w wykonaniu uczniów i profesorów Mińskiej Szkoły Artystycznej. 

Mińska Szkoła Artystyczna od 1 września nosi imię Konstantego Ryszarda Domagały

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem