Laureaci XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Kamień Wiary"

We wtorek, 3 lutego, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się finał XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej "Kamień Wiary". W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyli śpiewacy i recytatorzy m.in. z Warszawy, Piaseczna, Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Łukowa, Garwolina, Zakroczymia, Czerska, Ryk, Sierpc, Sadownego i Międzyrzeca Podlaskiego. Laureatką w kategorii "poezja śpiewana" została Paulina Godlewska, zaś w kategorii "recytacja" pierwsze miejsce przypadło Dominikowi Bobrykowi. 
O konkursie: „Kamień Wiary” jest imprezą o charakterze konkursowym dla młodzieży szkół średnich i dorosłych, otwartą dla publiczności. Odbywa się w dwóch kategoriach: recytacji i poezji śpiewanej. Uczestnicy prezentują teksty pisane prozą i poetyckie, polskie lub obce w polskim tłumaczeniu, których tematyka porusza problemy religii we wszystkich jej przejawach i formach. W konwencji konkursu mieszczą się także utwory filozoficzne, poszukujące sensu egzystencjalnych dylematów istnienia, poezja poszukująca odpowiedzi na najbardziej istotne pytania dotyczące bytu. Jest to jedyny konkurs recytatorski odbywający się w Siedlcach o zasięgu ogólnopolskim.Komisja w składzie Urszula Gotowicka – aktorka, Justyna Kowynia-Rymanowska – śpiewaczka operowa, Waldemar Koperkiewicz – muzyk, kompozytor, Robert Protasewicz – muzyk, Maciej Czapski – aktor (przewodniczący komisji) po wysłuchaniu 12 wykonawców w kategorii poezji śpiewanej i 17 recytatorów postanowiła przyznać:

w kategorii poezji śpiewanej:

I nagrodę – Paulinie Godlewskiej z Siedlec z Piotrem Posiadałą i Małgorzatą Grochowską
II nagrodę – Paulinie Serwatce z Zakroczymia
III nagrodę – Paulinie Mikulskiej z Garwolina 

Wyróżnienie przyznano Magdalenie Paciorek z Siedlec.

W kategorii recytatorskiej
I nagrodę – Dominikowi Bobrykowi z Siedlec
II nagrodę – Klarze Płatek z Garwolina
III nagrodę – Paulinie Dziendziel z Piławy Górnej

Wyróżnienie przyznano Elizie Szewczyk z Warszawy.

  


Wszyscy Laureaci konkursu zaprezentowali się raz jeszcze w koncercie finałowym, podczas którego ogłoszony został werdykt jury, a zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy. Ponadto wydarzenie uświetnił koncert piosenek Teatru Es ze spektaklu „Za co giniemy?”, do których muzykę skomponował Waldemar Koperkiewicz.Kliknij w zdjęcie powyżej by zobaczyć pełna galerie zdjęć z wydarzenia.

fot. Cyprian Kucharuk

 
Laureaci XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem