Polski Balet Narodowy na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

W połowie września na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce, wystawiony zostanie spektakl "Obsesje" w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego. Produkcję Teatru Wielkiego Opery Narodowej będzie można zobaczyć już 16 września o godz. 19:00. Rezerwacje biletów dostępne pod nr tel. 25 794 31 89. Zapraszamy! 
"Obsesje" - wieczór baletowy w trzech częściach

ADAGIO & SCHERZO
Choreografia: Krzysztof Pastor
Muzyka: Franz Schubert — Kwintet smyczkowy C‑dur, D 956, część II i III

POWRACAJĄCE FALE
Choreografia: Emil Wesołowski
Muzyka: Mieczysław Karłowicz

MOVING ROOMS
Choreografia: Krzysztof Pastor
Muzyka: Alfred Schnittke — Concerto grosso I (Cadenza — Rondo — Postludio),
Henryk Mikołaj Górecki — Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40 

Obsesje ogarniają nas, niepokoją, dręczą, prześladują. Lęki i fascynacje, podejrzenia i zazdrości, widma przeszłości i złe przeczucia. Sztuka reaguje na nie, wyraża, pobudza, przestrzega, czasem łagodzi. Także balet i teatr tańca — najskuteczniej w kameralnych przestrzeniach. W tym spektaklu towarzyszą one dwóm czołowym polskim choreografom.Obie kompozycje Krzysztofa Pastora, każda na swój sposób, grają na naszych nastrojach i emocjach czystą formą choreograficzną, plastyką tańca neoklasycznego, barwami przestrzeni i grą świateł, przy muzyce wielkich mistrzów: Schuberta, Schnittkego i Góreckiego. Przedziela je wyrazisty balet Emila Wesołowskiego na dwoje tancerzy, gdzie najprostsze relacje pomiędzy kobietą i mężczyzną stale zmieniają swoje barwy i uderzają w widza jak fale poematu symfonicznego Mieczysława Karłowicza.

 

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.
Polski Balet Narodowy na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem