"Mrowisko" - Premiera Teatru Tańca Caro

W sobotę, 24 października o godz. 19:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu Teatru Tańca Caro pt. "Mrowisko". Spektakl to dzieło dwóch choreografów młodego pokolenia: Pauliny Jaksim i Jakuba Mędrzyckiego. Bilety są już dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. Rezerwacje pod nr tel. 25 794 31 89. Zapraszamy! 
"Mrowisko" - teatralny spektakl utrzymany w stylistyce tańca współczesnego prezentowany w trzech częściach. Dwóch choreografów młodego pokolenia: Paulina Jaksim oraz Jakub Mędrzycki, skupili wokół siebie tancerzy z różnych części Europy ze względu na uniwersalizm poruszanego problemu. W wyniku dyskusji dotyczącej metafory mrowiska we współczesnym świecie, autorzy skoncentrowali się na dwóch zagadnieniach: kondycji dzisiejszego życia w sferze korporacji i agresywnego kapitalizmu oraz hierarchizacji relacji między ludzkich. Zadali sobie również pytanie o granice wytrzymałości ludzkiej psychiki, której załamanie prowadzi do odskoczni w uzależnienia. Twórcy znaleźli wiele podobieństw między światem ludzi, a mrówek znajdując dużo wspólnych elementów na płaszczyźnie stadnej organizacji pracy, jak i również układu tworzenia hierarchii. Aspektem różniącym oba światy jest dobrowolne umiejscowienie człowieka przez samego siebie w sytuacjach, które nie zawsze jest w stanie pokonać samodzielnie. Spektakl nie udziela jednoznacznej odpowiedzi na poruszane kwestie lecz zostawia widzowi margines swobody na jego subiektywne odczucie.

Mrowisko jest to pierwsza produkcja stworzona pod kierownictwem nowego Kierownika Artystycznego Teatru Tańca Caro Pauliny Jaksim 

Występują: Angela Tampelloni, David Nigro, Elizaveta Gorelikova, Jakub Mędrzycki, Paulina Jaksim, Michał Adam Góral
Kompozytor: Kamil Zawiślak
Nowe Media: Szymkowiak

Premiera 
24 października 2015 r. godz. 19:00Choreografia: Paulina Jaksim, Jakub Mędrzycki
Obsada: Teatr Tańca Caro - Jakub Mędrzycki, Elizaveta Gorelikova, Michał Adam Góral, Paulina Jaksim, David Nigro, Angela Tampelloni
Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zapraszamy!

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem