Niepodległa Siedlczanom - "Herbertorium" Oratorium wg twórczości Zbigniewa Herberta

W środę, 11 listopada o godz. 15:00 w ramach obchodów 97. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce będzie można zobaczyć spektakl "Herbertorium" - Oratorium wg twórczości Zbigniewa Herberta w reżyserii i z muzyką Waldemara Koperkiewicza, a w wykonaniu aktorów Teatru Es i Chóru Miasta Siedlce. Bezpłatne zaproszenia na spektakl od 5 listopada do odbioru w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. Zapraszamy! 
Spektakl przenosi nas w świat poezji Zbigniewa Herberta. Widz poznaje takie teksty poety jak m.in. "Dom", "Matka", "Mój Ojciec", "Prolog", "Ornamentatorzy" czy, chyba najbardziej znany, "Przesłanie Pana Cogito". Spektakl wystawiany był w wielu miastach Polski, m.in. podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni w 2011 roku, ostatnio podczas XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" w Kołobrzegu (wrzesień 2015).

Muzyka, scenariusz i reżyseria: Waldemar Koperkiewicz
Wykonawcy: Andrzej Głowacki, Robert Bielak, Aktorzy Teatru Es i Chór Miasta Siedlce
Soliści: Milena Madziar, Gabriela Kardacz, Marcin Sójka i Robert Protasewicz

Premiera spektaklu na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce miała miejsce w październiku 2008 roku. W obsadzie premierowej znaleźli się również aktorzy: Piotr Siwkiewicz i Ernest Bryll. Projekt zrealizowano w ramach ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu "Herbert".

Bezpłatne zaproszenia na spektakl od 5 listopada dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS. Zapraszamy! 
Niepodległa Siedlczanom -

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem