Spektakl Teatru Es "Za co giniemy?" już 28 kwietnia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

W czwartek, 28 kwietnia o godz. 19:00, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl Teatru Es pt. "Za co giniemy?" na podstawie twórczości Tomasza Gluzińskiego. Zaprasszamy!
Cała twórczość mało znanego, a genialnego pisarza Tomasza Gluzińskiego dotyczy bezradności przeciętnego człowieka wobec agresji mediów, polityki i terroryzmu. Czasami jednak w człowieku rodzi się bunt wobec tej agresji i tak dzieje się to w twórczości Tomasza Gluzińskiego. Ten bunt okazał się bardzo bliski młodym aktorom Teatru ES. Młodzież nie cierpi tzw. „ściemy” i błyskawicznie wychwytuje fałsz, obłudę, sztuczność, która codziennie wylewa się z ekranów naszych telewizorów i innych mediów. Wszystko to w twórczości poety byłoby dość oczywiste gdyby nie fakt, że nie jest artystą żyjącym wśród nas, lecz proroczo przewidział te zjawiska już w latach 60-tych,70-tych. Zmarł w 1986 roku. Jego twórczość jest ponadczasowa. Media i polityka będą zawsze, dopóki istnieć będzie cywilizacja. I zawsze młodzież będzie się buntować przeciw zastanemu porządkowi. Czy skutkiem tego buntu będzie lepszy świat? Trzeba mieć taką nadzieję. Oby nie musieć za to ginąć. Zarówno fizycznie jak i moralnie. W spektaklu „Za co giniemy?” aktorzy próbują rozliczać polityków z niespełnianych obietnic, a media – z tego, że tak naprawdę wcale nie są niezależne. Liczy się pieniądz. Tekstem autora Teatr ES mówi też o pospolitej głupocie i braku odpowiedzialności. Jedną z form obrony jest - zdaniem autora - obcowanie ze sztuką, bo ona zawsze nas uwrażliwia i uszlachetnia. Dodatkowym atutem przedstawienia jest muzyka i piosenki podane w formie musicalowej. 

Scenariusz i reżyseria: Robert Protasewicz
Muzyka: Waldemar Koperkiewicz
Wykonanie: Aktorzy Teatru Es

W spektaklu wykorzystano fragmenty tekstów autorstwa Andrzeja Meżeryckiego z przedstawienia „Bezstronny spis okoliczności”.

Rezerwacje i bilety dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zapraszamy!  
Spektakl Teatru Es

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem