„Blizny pamięci. Rzecz o Janie Karskim” - ogólnopolska premiera

W środę, 25 maja na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się ogólnopolska premiera spektaklu "Blizny pamięci. Rzecz o Janie Karskim". W rolach głównych wystąpią Jerzy Zelnik i Sebastian Ryś. Zapraszamy!
Spektakl "Blizny pamięci" w reżyserii Jerzego Zelnika to opowieść o jednej z najbardziej fascynujących postaci polskiej historii Janie Karskim.Historia opowiadana z dwóch perspektyw: młodego rozpoczynającego życie chłopaka wrzuconego w wir działań wojennych (w tej roli Sebastian Ryś) i doświadczonego mężczyznę u schyłku życia, do którego powracają wciąż żywe i nie dające o sobie zapomnieć obrazy tragicznej młodości (w tej roli Jerzy Zelnik).

Dwa nurty narracji dopełniają się, wchodzą ze sobą w dialog, wzajemnie komentują oddając pełen wewnętrznych napięć nurt ludzkiego życia. Powstaje niezwykle poruszająca wypowiedź o ludzkim wymiarze historii i bohaterstwa.

 

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zapraszamy!
„Blizny pamięci. Rzecz o Janie Karskim” - ogólnopolska premiera

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem