Wystawa "Jan Karski. Człowiek Wolności" jeszcze do 10 czerwca w CKiS

Wystawa „Jan Karski. Człowiek wolności” prezentująca biografię słynnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego,  od 25 maja eksponowana jest we foyer Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Ekspozycję przygotowało Muzeum Historii Polski prowadzące program „Karski. Niedokończona misja”. Wystawę oglądać można do 10 czerwca.
Jan Karski – w rzeczywistości Jan Kozielewski – urodził się 24 czerwca 1914 w Łodzi. W czasie II wojny światowej zasłynął jako kurier Polskiego Państwa Podziemnego, który jako pierwszy przekazał przywódcom państw alianckich informacje o zagładzie Żydów. Był autorem wielu publikacji, z których kilka okazało się bestsellerami. W 1998 roku izraelski Instytut Pamięci Yad Vashem zgłosił jego kandydaturę do Pokojowej Nagrody Nobla. Zmarł 13 lipca 2000 w wieku 86 lat. W 2012 prezydent USA Barack Obama przyznał pośmiertnie Karskiemu Prezydencki Medal Wolności.

Wystawa „Jan Karski. Człowiek wolności” była już eksponowana m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, a jej anglojęzyczna wersja – w siedzibie ONZ w Nowym Jorku i na Uniwersytecie Georgtown w Waszyngtonie.

Wystawa

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem