Chór Miasta Siedlce koncertował na Słowacji

W dniach od 14 do 18 czerwca Chór Miasta Siedlce odbył tournée artystyczne po Słowacji. Na zaproszenie władz miasta Sabinov artyści wzięli udział w dorocznych obchodach święta miasta jakim są Dni Sabinova. Pierwszym koncertem, chórzyści pod dyrekcją Justyny Kowyni-Rymanowskiej, uświetnili uroczystą galę wręczenia nagród Primatora Mesta Sabinov, Petera Molcana. Były to nagrody przyznane przedstawicielom miast partnerskich Sabinova, za wieloletnią, owocną współpracę, które otrzymali partnerzy z: Cubuk (Turcja), Sobeslav (Czechy), Kenderes (Węgry) oraz z miasta Siedlce. Nagrodę z rąk Petera Molcana odebrał prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

Owacjami na stojąco i trzykrotnymi bisem zakończyła się Galavecer, podczas której na finał, połączone chóry z Polski (Siedlce), Sobieslava (Czechy) i Słowacji (Sabinov) z towarzyszeniem sabinovskiej orkiestry wykonali utwór „Hava Nagila”, którym zadyrygował Mariusz Orzełowski. Chór Miasta Siedlce pod dyrekcją Justyny Kowynia - Rymanowskiej, podczas wspomnianej gali miał również swój recital, który został owacyjnie przyjęty przez wypełnioną po brzegi salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury w Sabinovie.Kolejnego dnia siedlecki chór koncertował w Presovie, drugim co do wielkości mieście we wschodniej Słowacji i trzecim – całego kraju . Na scenie usytuowanej w malowniczym krajobrazie presovskiej starówki, artyści wykonali ponad godzinny koncert dla tamtejszej publiczności.Następnym punktem na trasie artystycznej Chóru Miasta Siedlce była plenerowa scena Jarmarku Sabinovskiego gdzie po raz kolejny zaprezentowali się w partnerskim mieście Siedlec. Na zakończenie artystycznego tournée chórzyści z repertuarem sakralnym i świeckim wystąpili w zabytkowych murach klasycystycznego kościoła ewangelicki ego w Spišské Podhradie.


Wszystkie koncerty Chóru Miasta Siedlce na Słowacji zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność oraz nagrodzone gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Składamy gratulacje chórowi oraz dyrygentce Justynie Kowynia - Rymanowskiej. Warto wspomnieć, że miasto Siedlce współpracuje z miastem Sabinov już ponad 25 lat (formalnie podpisano umowę dopiero w 2001 roku). Współpracę tę zapoczątkowała śp. Alicja Siwkiewicz wraz z ZPiT ZS Chodowiacy. Następnie pięknie kontynuowali i rozwijali tę współpracę śp. Andrzej Meżerycki i Mariusz Orzełowski. Obecnie spadkobiercą tej jakże ciepłej i twórczej przyjaźni jest Waldemar Koperkiewicz. Wszystkim artystom, którzy przyczynili się do rozwoju tej współpracy dziękujemy.


 
Chór Miasta Siedlce koncertował na Słowacji

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem