Teatr Es i Chór Miasta Siedlce w koncercie „Głos Wolności” w Warszawie

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca o godz. 17.30 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie koncert organizowany pod honorowym patronatem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotra Naimskiego, który uświetni obchody 40. rocznicy wydarzeń czerwcowych i powstania Komitetu Obrony Robotników. Artyści Teatru ES i Chóru Miasta Siedlce zostali zaproszeni do udziału w widowisku „Głos Wolności” w reżyserii Romana Kołakowskiego, w którym wystąpią także m. in. Ewa Dałkowska, Natalia Sikora, Dominika Figurska, Marek Bałata, Teatr Piosenki w repertuarze pieśni patriotycznych i utworów największych polskich poetów. 
Siedleccy artyści zaprezentują utwory z płyty "Herbertorium" z muzyką Waldemara Koperkiewicza, m.in. „Przesłanie Pana Cogito”, „Odpowiedź”, „Węgrom’56”, oraz piosenki patriotyczne „Prolog. Źródło”, ”Orzeł Biały”. Na zakończenie w Koncercie Niepokornych zobaczymy Jana Pietrzaka i Leszka Czajkowskiego. Podczas uroczystości blisko pięćdziesięciu uczestników protestów czerwca 1976 oraz twórców KOR-u otrzyma okolicznościowe medale. W wydarzeniu udział weźmie premier Beata Szydło.

Całość rejestrowana będzie przez media ogólnopolskie. 
Teatr Es i Chór Miasta Siedlce w koncercie „Głos Wolności” w Warszawie

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem