Premiera spektaklu "4 pory roku, 4 pory życia" już 14 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

Już w niedzielę, 14 maja o godz. 16:00 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu "4 pory roku, 4 pory życia". Będzie to druga część obchodów Jubileuszu 30-lecia Caro Dance.  
Przedstawienie nawiązuje do przemijania życia w przyrodzie i życia człowieka.  Motywem przewodnim jest Linia życia.  Linia następowania po sobie nieuchronności,  liniowe przemijanie chwili. Trwanie człowieka od tysiącleci związane jest, jak w całej naturze, z cyklami narodzin, dorastania, trwania w apogeum  aktywności, w pełni esencji życia oraz przemijania.  Spektakl nawiązuje, z perspektywy  dziecka, młodej kobiety, żony, matki, staruszki, a z drugiej strony  z perspektywy nauczyciela  wielu pokoleń dzieci i młodzieży,  do codziennych zdarzeń, które napotykają kobietę w życiu. Całość podbudowana jest tematami muzycznymi "Czterech Pór Roku" Antonio Vivaldiego granymi przez Orkiestrę Symfoniczną Miasta Siedlce, oraz jak w operze antycznej komentarzem wokalnym w postaci m. in. pieśni Amadeusza Mozarta i  Johna Ruttera w wykonaniu  Chóru Miasta Siedlce.


Scenariusz, reżyseria, projekty kostiumów i choreografia: Iwona Maria Orzełowska
Wykonanie: Teatr Tańca Caro, Chór Miasta Siedlce, Orkiestra Symfoniczna Miasta Siedlce
Konsultacje metodyki ruchu tańca współczesnego: Izabela Orzełowska
Przygotowanie chóru: Justyna Kowynia-Rymanowska
Chórem dyryguje:  Mariusz Orzełowski


Rezerwacje i bilety są jeszcze dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zapraszamy!

Premiera spektaklu

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem