Tancerz Caro Dance, Szymon Hawryszko, w Finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji "Młody Tancerz Roku".

Miło nam poinformować, że do Finału Krajowych Eliminacji Konkursu Eurowizji "Młody Tancerz Roku" zakwalifikował się tancerz Caro Dance, Szymon Hawryszko.  Zwycięzca krajowych eliminacji będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy, który odbędzie się pod koniec roku w Czechach. Wielki finał konkursu „Młody Tancerz Roku” transmitowany  będzie 28 maja o godz. 20:00 przez TVP Kultura.
O tytuł Młodego Tancerza Roku walczyć będzie ośmioro tancerzy w wieku 16-20 lat, wyłonionych spośród licznych zgłoszeń nadesłanych przez polskie szkoły baletowe, kluby i zespoły taneczne. Jak powiedziała Joanna Szymajda, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, która brała udział w wyborze kandydatów, zgłoszeń było wiele i wybór był trudny, ale ostatecznie wyłoniono ośmiu finalistów.

 
28 maja TVP Kultura transmitować będzie wielki krajowy finał konkursu, który odbędzie się w siedzibie zespołu "Mazowsze" w Otrębusach. Tancerzy oceni profesjonalne jury: Iwona Pasińska - tancerka, choreografka, pedagog, dyrektor Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego, Maksim Woitiul - pierwszy solista Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz Filip Czeszyk - tancerz, choreograf, jeden z najlepszych instruktorów i choreografów hip-hopowych w Polsce.
 
Zwycięzca krajowych eliminacji będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym Konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy, który odbędzie się pod koniec roku w Czechach.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 roku. Dotychczas Polscy tancerze wygrali dwukrotnie: w 2001 zwyciężyli Marcin i Dawid Krupińscy, a w 2015 Viktoria Nowak. Polska była także organizatorem Eurowizji dla Młodych Tancerzy: w 1997 konkurs odbywał się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w 2005 w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, a w 2013 w Operze Bałtyckiej i Bałtyckim Teatrze Tańca w Gdańsku.
 
Konkurs organizowany jest przez TVP Kultura, Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wielki finał konkursu „Młody Tancerz Roku” 28 maja o godz. 20:00 w TVP Kultura.

Więcej o Szymonie przeczytać można tutaj: http://mlodytancerzroku.tvp.pl/30330062/szymon-hawryszko

Fot. Z. Gąsiorowska 
Tancerz Caro Dance, Szymon Hawryszko, w Finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem