W październiku rusza VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów "Sztuka plus Komercja"

Już 4 października na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce rozpocznie się VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów "Sztuka plus Komercja". W tym roku ocenie Widzów poddanych zostanie 7 spektakli konkursowych z plejadą wybitnych aktorów teatralnych i filmowych. Galę otwarcia festiwalu uświetni spektakl muzyczny "Od Moniuszki do Starszych Panów - czyli przyspieszony kurs wzlotów i upadków w romantyczno pikantnym sosie". Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem.

4 października
godz. 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Inauguracja Festiwalu

Od Moniuszki do Starszych Panów - czyli przyspieszony kurs wzlotów i upadków w romantyczno pikantnym sosie

Jak łączą się ze sobą pieśni romantyków i satyra sprzed 60 lat? Na to pytanie odpowiada miniatura muzyczno-teatralna "Od  Moniuszki do Starszych Panów". Spektakl oparty został na kanwie oryginalnie zaaranżowanych utworów S. Moniuszki, F. Chopina, , M. Karłowicza i S. Niewiadomskiego, oraz piosenek spod pióra duetu J. Wasowski – J. Przybora. Igrając z typowymi kontekstami, autorka posługuje się humorystyczna metaforą, żeby zlikwidować rozdźwięk między pojmowanym dziś nazbyt patetycznie romantyzmem a nieco bardziej współczesną rozrywką – między tym co nazywamy pieśnią a tym, co nazywamy piosenką.

W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka. Przed spektaklem widzowie będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, wprowadzających w tajniki pracy scenicznej, poprowadzonych przez reżysera.

Obsada: Natalia Skipor,  Mariola Zagojska,  Jakub Gąska, Grzegorz Popiołek oraz Marek Żmuda. Na scenie wystąpi również zespół instrumentalny w składzie: Magdalena Maciąg, Krzysztof Pachla i Agnieszka Schulz-Brzyska
Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz
Produkcja: Opera Viva Agencja Artystyczna Estera Zagojska


SPEKTAKLE KONKURSOWE


11 października
godz. 17:00 i 20:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

O CO BIEGA?
(SEE HOW THEY RUN)

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy!

Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu!

Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 13 ROKU ŻYCIA

Reżyseria: Marcin Sławiński
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Scenografia: Joanna Pielat
Obsada: Stefan Pawłowski, Aleksandra Domańska, Katarzyna Ptasińska, Olga Bończyk, Marek Kaliszuk, Tomasz Gęsikowski, Rafał Szałajko, Maciej Damięcki, Piotr Miazga


14 października
godz. 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Kobieta na zamówienie


Bill (Jacek Kawalec), nudnawy statystyk w stosownym wieku, dostaje na urodziny od swojego najlepszego przyjaciela Leona (Dariusz Niebudek) – niecodzienny prezent. Tym prezentem okazuje się być ankieta matrymonialna. Dziesięć cech idealnej kobiety, o której marzy każdy facet. Hmm...  no może nie każdy, ale z pewnością większość:). Bill początkowo niechętnie przyjmuje zadanie wypełnienia ankiety, jednak z czasem idea stworzenia kobiety idealnej wciąga go bez reszty. Chwilę później niewinny prezent (Beata Zarembianka) puka do drzwi i … Zapraszamy Państwa na przezabawną komedię, w której – jak to i w życiu bywa, nawet najpiękniejsze marzenia gdy tylko zaczną się spełniać, wywracają nasze poukładane życie do góry nogami!

Reżyseria: Marcin Sławiński
Obsada: Beata Zarembianka, Dariusz Niebudek, Jacek Kawalec


18 października
godz. 17:00 i 20:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce


Wieruszka, twoja wymarzona pomoc domowa

Autor i reżyser spektaklu: Marek Rębacz
Obsada: Tomasz Ciachorowski, Lech Dyblik, Sławomir Pacek, Hanna Kochańska, Anna Dzierża, Kinga Pędzińska
 
Janek (lekarz) i Adam (prawnik), są szwagrami. Jako dojrzali mężczyźni wiodą ustabilizowane życie rodzinne. Mówiąc krótko: nuda życiowa jak cholera...
I oto Adam, wracający z podróży służbowej na Ukrainę, zapowiada przyjazd poszukującej pracy dziewczyny (Wieruszki), która idealnie nadawać się będzie na pomoc domową. Obaj panowie, oczami wyobraźni, widzą już siebie siedzących w ogrodzie, z wykwintnymi drinkami w dłoniach i Wieruszkę usługującą im na każdym kroku. Rzeczywistość bywa czasem piękniejsza niż wyobrażenia – Wieruszka okazuje się rudowłosą dwudziestolatką o zjawiskowej urodzie. Wszelkie plany biorą w łeb, role odwracają się i to obaj panowie nadskakują Wieruszce na każdym kroku, wyręczając we wszystkich pracach domowych. Oczywiście natychmiast zakochują się w dziewczynie. Zwłaszcza, że ta okazuje się potomkinią kresowej arystokracji. Jako że demokratyczne przemiany postępują nawet na Ukrainie, dziewczyna zaczyna odzyskiwać pozostawiony tam majątek: ogromne obszary ziemi, kamienice, wreszcie pola naftowe. I jak kogoś takiego nie pokochać bezgraniczną miłością? Swoje małżeństwa (dotychczas bardzo udane) panowie określają teraz życiowymi pomyłkami, a wzajemna rywalizacja o względy dziewczyny przybiera coraz ostrzejsze formy. Dodatkowe zamieszanie wprowadza niechciany gość - wujek i opiekun Wieruszki, były czerwonoarmista. Oczywiście żony Janka i Adama nie pozostają dłużne i również knują swoją intrygę...


15 listopada
godz. 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

MAŁA RZECZ A CIESZY
(GOOD THINGS)


Obsada: MAJA BAREŁKOWSKA, OLGA SAWICKA, PIOTR CYRWUS, WALDEMAR OBŁOZA
Reżyseria: PIOTR JĘDRZEJAS

Niezwykłe perypetie, nieoczekiwane zwroty akcji, feeria emocji! Angielski humor, amerykańskie zamieszanie, francuski urok miłosnych podchodów, włoski temperament postaci. Bo miłość to język każdego z nas, a w każdym z bohaterów tkwi cząstka kogoś, kogo być może znamy.


POZNAJCIE SPEKTAKL „MAŁA RZECZ A CIESZY”. Wyrazistych głównych bohaterów i cały korowód barwnych postaci drugoplanowych. Akcję rozpisaną na trzy dni jednego roku. Pełną czaru, angielskiego humoru i wdzięku opowieść o poszukiwaniu szczęścia, które czasem jest bliżej niż nam się wydaje.

POZNAJCIE SUSAN. Susan Love dobiega pięćdziesiątki („nowej trzydziestki”), lubi dobrą muzykę i czarno-białe filmy. Pracuje w angielskim sklepie charytatywnym, miejscu szczególnym, w którym każda oddana rzecz ma swoją historię i jest sprzedawana na cele dobroczynne. Susan pragnie miłości. Mąż odszedł do innej, nastoletnia córka się buntuje. Drugiej połówki szuka więc podczas express randek.

POZNAJCIE FRAZERA. Współpracownika Susan, zawsze gotowego jej wysłuchać, choć on sam bywa skryty. Sklep urządza z miłością. Marzy o projektowaniu kostiumów filmowych.

POZNAJCIE MARJORIE. Elegancką, energiczną damę z nieco lepszych sfer. Szefową Susan i Frazera, która potrafi dostarczyć im emocji nawet wypiekanymi przez siebie babeczkami.

POZNAJCIE DAVIDA. David mieszka niedaleko sklepu charytatywnego, właściwie po sąsiedzku. Pewnego dnia po raz pierwszy przekracza jego próg, nie spodziewając się, jak to pozornie mało znaczące wydarzenie wpłynie na przyszłość…



22 listopada
godz. 17:00 i 20:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Nerwica natręctw

Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Gdy są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw, to robi się bardzo zabawnie. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zaczyna się prawdziwa jazda.Spektakl od 18 roku życia!


Autor: Laurent Baffie
Przekład: Witold Stefaniak
Reżyseria: Artur Barciś
Scenografia: Wojtek Stefaniak
Obsada: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz, Artur Barciś/Andrzej Zieliński, Zdzisław Wardejn, Rafał Królikowski


6 grudnia
godz. 17:00 i 20:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Berek czyli upiór w moherze 2


Autor: Marcin Szczygielski
Reżyseria: Ewa Kasprzyk
Scenografia: Maciej Chojnacki
Obsada: Ewa Kasprzyk, Maria Niklińska, Daniel Olbrychski, Antoni Pawlicki, Kamil Kula, Łukasz Płoszajski

Kultowy „Berek” powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Dobra zmiana – bez dwóch zdań! Może nawet za dobra… Kiedy bezustanna, intensywna obecność Anny w życiu sąsiada doprowadza jego związek do rozpadu, Paweł postanawia coś z tym zrobić i znaleźć sąsiadce inne zajęcie.Co skutecznie odwróciłoby od niego uwagę starszej pani? Oczywiście mężczyzna! Problem w tym, że Anna, powodowana wyrzutami sumienia, wpada na niemal identyczny pomysł i rozpoczyna poszukiwania nowego partnera dla Pawła. Szykują się więc dwie randki w ciemno! Co z nich wyniknie? Sprawdźcie sami! Niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa gwarantowane!


13 grudnia
godz. 17:00 i 20:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Zamiana

„Tak, Panie Dobson. Podróż przebiegła pomyślnie i oto znaleźliśmy się w Pana przepięknym domu. A jak pogoda na Wimbledonie?” Tak zaczyna się zwariowana komedia „Zamiana”, którą mamy zaszczyt Państwu zaprezentować. Spokojne małżeństwo Briana i Susuan Flowers postanawia spędzić wymarzone wakacje w  hiszpańskiej Marbelli .Przepiękna willa. Słońce. Morze. Spokój. Przynajmniej taki był plan, dopóki Susan nie otworzyła szafy... A potem wszystko toczy się według znanej i sprawdzonej zasady: coraz szybciej, coraz śmielej i w coraz bardziej zwariowany sposób. Bo kim jest człowiek z torbą na głowie? Czy zagadka wielkiego młota jest do rozwiązania? Czy mafia z Torremolinos to najstraszniejsi ludzie na świecie? I kim jest zagadkowy właściciel domu, Pan Dobson? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie Państwo oglądając naszą szaloną historię kryminalną. A pomogą Wam w tym przepiękna Connie – dziewczyna gangstera i niesforny Jeremi – brat ułożonej Pani Flowers. Przyjdź i zamień się z nami – na wakacje!

Autor: Ian Ogilvy
Reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Kostiumy: Agnieszka Józefina Sasim
Obsada: Paweł Koślik, Patryk Pniewski, Zuza Grabowska, Joanna Opozda, Bartosz Obuchowicz, Tomasz Oświeciński, Robert Jarociński


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

12 października
godz. 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Michał Bajor - Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany, nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróznicowany recital, od przejmującej “Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach  Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego i z udziałem wspaniałych muzyków.


28 października
godz. 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

LILKA, CUD MIŁOŚCI

Obsada: Paulina HOLTZ, Krystyna TKACZ, Magdalena ZAWADZKA, Joanna ŻÓŁKOWSKA
Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz  | Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska | Muzyka: Urszula Borkowska  | Głos dziecka: Antonina Nowakowska

„LILKA, CUD MIŁOŚCI” to zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.

Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.

PAULINA HOLTZ tworzy wyrazistą postać młodej Marii, JOANNA ŻÓŁKOWSKA to Lilka ironiczna i kokieteryjna, MAGDALENA ZAWADZKA jest Pawlikowską-Jasnorzewską patrzącą na swoje życie z perspektywy czasu,  KRYSTYNA TKACZ wnosi w ten obraz dawkę muzyki. „LILKA, CUD MIŁOŚCI” to prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!


10 listopada
godz. 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Samoobsługa

Reżyseria: Wojciech Malajkat
Obsada: Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski

Po wielkim, artystycznym i frekwencyjnym, sukcesie komedii kryminalnej "Pół na pół" oraz tragikomedii para-małżeńskiej "Kłamstwo", przyszła pora na klasykę i klasyka teatru światowego! Jesteście gotowi na, jak zwykle, niewygodny, ale jakże odprężający śmiech i przerażającą zabawę, aby zweryfikować "wytarte" pojęcia: przyjaźń, szczęście, wolność, prawda? Aby poznać banalny cennik ich kupna bądź ich utraty? To wszystko czeka na Was podczas spektaklu "Samoobsługa"!

Para podejrzanych typów to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w "Pulp Fiction": Travolta i Samuel L. Jackson. Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce. Z niemałą pomocą reżysera spektaklu Wojciecha Malajkata oraz aktorów: Mikołaja Roznerskiego i Piotra Szwedesa, którzy jako zawodowi mordercy czekają na następne zlecenie, zabijają... Na razie wolny czas, prowadząc błyskotliwe i zabawne dialogi, jednocześnie realizując dochodzące do nich "z góry" polecenia.

Mówią o wielu rzeczach, wypowiadają przy tym sporo słów (które nie służą porozumieniu, lecz skrywają intencje) zastanawiając się nawet nad ich gramatyczną i stylistyczną poprawnością. Byle tylko ukryć swój wzrastający niepokój. Czekają na odpowiedzi zadawanych przez siebie pytań, jakby czekali w napięciu na jedyny pocisk w rosyjskiej ruletce. Czy życie jest jak tytułowa samoobsługa, czy jednak potrzebują siebie nawzajem i mogą liczyć na lojalność? Jednak z drugiej strony doskonale wiedzą, że prowadząc życie łowcy znają jego główną zasadę: "Życie... każdego z nas ma na muszce".

Kto kogo ma na niej w "Samoobsłudze"? Musicie przekonać się sami. Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza - to cechy charakterystyczne tego znakomitego spektaklu. Nuda nie ma tutaj wstępu. Nawet na gapę. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się skończy? Zapewne brawami, skoro sztukę Harolda Pintera przedstawią Państwu - Malajkat, Roznerski i Szwedes.


16 listopada
godz. 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Raz Dwa Trzy – Ważne piosenki

Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Raz Dwa Trzy to zjawisko. Fenomen.


29 listopada
godz. 19:30
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Dziadek do orzechów
Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na najsłynniejsze zimowe przedstawienie baletowe, które przenosi widzów do tajemniczej krainy magii i dziecięcych marzeń (ale czy tylko dziecięcych?).
   
Przed Państwem wystąpi jeden z najlepszych zespołów baletowych na świecie – Balet Opery Kijowskiej pod dyrekcją Alexandra Stoyanova, słynnego artysty – wizjonera.

"Dziadek do Orzechów" to poruszająca, przepiękna opowieść o dziewczynce Klarze, która za sprawą gwiazdkowego prezentu przenosi się do do krainy marzeń, w której nie ma rzeczy niemożliwych, w której wszystko może stać się realne i osiągalne, nawet najskrytsze marzenia. Całość przedstawienia oparta jest na baśni Hoffmanna po adaptacji dla baletu przez Alexandra Dumasa – ojca. Przepiękną, romantyczną i nostalgiczną muzykę napisał wielki mistrz Piotr Czajkowski.

Zapraszamy na widownię dzieci i ich rodziców – dajcie się wspólnie ponieść fantazji, spełniajcie swoje marzenia, również te ukryte pod Waszą świąteczną choinką


30 listopada
godz. 16:00, 19:00
Scena Teatralna Miasta Siedlce

Kłamstewka

Zapraszamy na spektakl "Kłamstewka", który pokochali widzowie w całej Polsce!

Billy i Jane są młodym małżeństwem. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Billy całkowicie traci głowę dla atrakcyjnej kochanki, do czego przyznaje się swojemu ojcu. William nie jest zachwycony postępowaniem syna, ale obiecuje dotrzymać tajemnicy. Jednak dziwne zachowanie Wiliama, nagły zapał do sportowego stylu życia Billego oraz brak czasu na wspólną kolację to wystarczające poszlaki dla przenikliwej matki Billego – Alice. Jako mistrzyni intrygi – postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosić młodych do siebie na… sernik. Słodki podwieczorek zamienia się w wyjątkowo pikantną ucztę, podczas której wspomnienia i kłamstewka miksują się, tak, że z czasem wszystkim trudno się połapać, co jest prawdą… Czy doświadczeni rodzice będą potrafili przekonać młodych, że miłości trzeba dać szansę? Czy wyjawione po latach sekrety mogą zburzyć harmonię długotrwałego związku dwojga ludzi? I czy aby kłamstwo w dobrej wierze to na pewno bezpieczna gra?

Dowcipne dialogi jak w filmach Woody'ego Allena to niewątpliwie mocna strona „Kłamstewek”. Autor komedii Joe DiPietro jest błyskotliwym obserwatorem relacji międzyludzkich, a w jego sztukach przejrzeć się możemy jak w zwierciadle. Do tego w Kwadracie obsada wprost wymarzona.

Przedstawienie jest debiutem reżyserskim aktora Pawła Wawrzeckiego, artysty o najdłuższym stażu pracy w Teatrze Kwadrat.  Jego wieloletnie doświadczenie komediowe zaowocowało prawdziwie kunsztownym i przezabawnym spektaklem…

CZAS TRWANIA (z przerwą): ok. 2 godz.

OBSADA:

William - Paweł Wawrzecki
Alice - Ewa Kasprzyk / Ewa Ziętek
Billy - Paweł Małaszyński / Paweł Domagała
Jane - Marta Żmuda Trzebiatowska / Katarzyna Glinka


Autor: Joe DiPietro
Przekład: Bogusława Plisz Góral
Reżyseria: Paweł Wawrzecki
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Karolina Trębacz
Producent: Małgorzata Nejman

Rezerwacje i bilety na wszystkie spektakle festiwalowe oraz wydarzenia towarzyszące dostępne są w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89. Zapraszamy!

W październiku rusza VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem