Już 7 listopada w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy grafik Agnieszki Rusak-Tymy

Agnieszka Rusak-Tyma. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu oraz Akademii Medycznej Wydziału Farmacji w Gdańsku. Od 18 lat mieszka, pracuje i tworzy w Szwecji.

Moja najnowsza wystawa nosi tytuł "HybridS"- połączenie, krzyżówka, mieszaniec. Referencja jest wielopłaszczyznowa. Począwszy od prostego faktu zestawienia dwóch technik prezentacji - klasycznego obrazu 2D oraz filmu, poprzez zespojenie statyki Photoshopa  z ruchem i efektem dźwiękowym  aż po dualizm tematyczny, gdzie  radosne baśniowe wizje kontrastują z  mrocznymi, futurystycznymi - polludźmi  - polmaszynami.
To również autodygresja, zważywszy na  przeciwstawieństwo  mojego wykształcenia i  zainteresowania  - sztuki i nauki, drogi życiowej - życie w Polsce i Szwecji,  kariery  zawodowej i macierzyństwa. Multimedialny przekaz, to przekaz hybrydowy, w którym każdy z elementów wzbogaca całość , tak jak muzyka mieszkającego również w Szwecji, kanadyjskiego artysty  Scotta Buckleya dostraja moje video.

Agnieszka Rusak-Tyma

Już 7 listopada w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy grafik Agnieszki Rusak-Tymy

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem