Malarstwo Zygmunta Białousa w Galerii Teatralnej CKiS

Od 1 do 30 grudnia w Galerii Teatralnej CKiS oglądać można wystawę malarstwa Zygmunta Białousa.

Zygmunt Białous urodził się w Godlewie Miernikach w powiecie Dstrów Mazowiecka. Malarz – członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików . Status artysty plastyka w dyscyplinie malarstwa uzyskał w 1984 roku w Ministerstwie Kultury i Sztuki. W tym samym roku otworzył własną pracownie i zrezygnował z pracy pedagogicznej w jednej ze szkół w Siedlcach. Był stypendystą wojewody siedleckiego w 1984 roku oraz stypendystą prezydenta Siedlec za rok 2002. Jest czterokrotnym laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Plastycznego dla Profesjonalistów o Złotą Lampkę w Wałbrzychu:

1986 - nagroda specjalna,
1987 - wyróżnienie,
1988 - II nagroda,
1989 - III nagroda
1987 - I nagroda w konkursie malarskim „Drohiczyn – 87”                          

Od 1979 r. do chwili zamknięcia w roku 2012 współpracował m.in. z Galerią Sztuki Współczesnej „Praska” w Warszawie. Dzięki tej galerii kierowanej przez Barbarę Zdanowicz, a następnie przez Izę Newelską ponad 500 prac artysty znalazło się w państwowych i prywatnych zbiorach w kraju i za granicą m.in. w Belgii, Holandii, Anglii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Brazylii, Rosji i Australii. Jest członkiem ZPAMiG.
                                                              

Malarstwo Zygmunta Białousa w Galerii Teatralnej CKiS

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem