Rekolekcje teatralne online

W związku z czasowym zawieszeniem działalności repertuarowej spowodowanym pandemią koronawirusa, udostępniamy online kolejne nasze produkcje. Tym razem zapraszamy Państwa na rekolekcje teatralne, w ramach których będzie można obejrzeć spektakl pasyjny Teatru Es "Dzień Drugi. Wielka Sobota" oraz koncert w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce STABAT MATER autorstwa Giovanniego Battisty Pergolesiego.

Nagrania dostępne będą od czwartku, 9 kwietnia od godz. 15:00 do soboty 11 kwietnia do godz. 17:00 na stronie www.ckis.siedlce.pl oraz na facebook'u www.facebook.com/ckis.siedlce.

"Dzień Drugi. Wielka Sobota" to spektakl pasyjny, ukazujący refleksje, przemyślenia współczesnego człowieka na temat wiary, zwątpienia, miejsca Jezusa w naszym codziennym życiu. Dużą wartością przedstawienia jest współczesny język narracji, stylem przypominający reportaże z miejsc akcji. Widz może odnosić wrażenie, że czas między śmiercią Chrystusa a zmartwychwstaniem stanął w miejscu, a odradza się w każdy Wielki Tydzień. Ludzki strach i zwątpienie apostołów będących świadkami Jego kaźni, a niewiedzących o zmartwychwstaniu – dla nas, którzy już wiedzą, jest wielkim i radosnym oczekiwaniem na dzień trzeci. Dodatkowym walorem artystycznym przedstawienia są pieśni wielkopostne z XVI i XVII wieku i jakże pełne mądrego, głęboko religijnego przekazu. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów multimedialnych z miejsca akcji oraz klimatyczna muzyka.

Scenariusz i reżyseria: Waldemar Koperkiewicz
Na motywach książki i audycji radiowych „Dzień Drugi. Prawda Jedyna” Grzegorza Skwarka
Pieśni Wielkopostne: Ania Broda (śpiew), Witek Broda (lira korbowa)
Obsada: Anna Kasjaniuk, Paweł Skolimowski, Robert Protasewicz, Krzysztof Barabasz, Paweł Kryszczuk


STABAT MATER autorstwa Giovanniego Battisty Pergolesiego to jedno z największych arcydzieł muzyki barokowej. Kompozycja Pergolesiego jest również nazywana muzycznym odpowiednikiem słynnej Piety Michała Anioła. Autorstwo tekstu „Stabat Mater” przesyconego najgłębszym współczuciem dla stojącej pod krzyżem Matki przypisywane jest Jacopone da Todi – włoskiemu poecie i mistykowi franciszkańskiemu, twórcy pieśni duchownych i traktatów o życiu wewnętrznym. Giovanni Battista Pergolesi żył zaledwie 26 lat (1710-1736). „Stabat Mater” napisane przez kompozytora w ostatnich tygodniach jego życia, stało się po dzień dzisiejszy najpiękniejszym, najbardziej poruszającym i najczęściej wykonywanym dziełem muzyki religijnej.

Wykonawcy: Chór Miasta Siedlce
Solistki: Izabela Jaszczułt-Kraszewska - sopran, Justyna Kowynia-Rymanowska - mezzosopran
Zespół muzyki kameralnej
Dyrygent: Mariusz Orzełowski

#zostańwdomuzkulturą

 

Rekolekcje teatralne online

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem