Śpiewnik papieski - online

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II udostępniamy w sieci zapis koncertu "Śpiewnik Papieski" według twórczości Karola Wojtyły, a w wykonaniu artystów Teatru ES oraz Chóru Miasta Siedlce.  Nagranie dostępne będzie na kanale YouTube CKiS oraz na stronach www.ckis.siedlce.pl i www.facebook.com/ckis.siedlce od niedzieli, 17 maja od godz. 12:00 do poniedziałku, 18 maja do godz. 22:00.

„Śpiewnik Papieski” to dzieło wyjątkowe, powstałe z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. To 11 utworów z poezją Karola Wojtyły, do której muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz. Spektakl jest przykładem szczególnego wyczucia i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z naprawdę dobrą muzyką. Przebojowe wykonanie utworów, różnorodność aranżacji muzycznych, a także oprawa sceniczna budzą wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów filmowych oraz zdjęć od momentu powołania Karola Wojtyły na Papieża, poprzez Jego pielgrzymki i działalność kapłańską, skończywszy na pogrzebie i beatyfikacji oraz znakomicie przypomniane przez aktorów Teatru ES żartobliwe sytuacje z życia codziennego Papieża.


Koncert "Śpiewnik Papieski"
Według twórczości Karola Wojtyły
Reżyseria i muzyka: Waldemar Koperkiewicz
Wykonanie: Teatr ES , Chór Miasta Siedlce
 

#zostańwdomuzkulturą

Śpiewnik papieski - online

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem