Od 18 maja wznowienie działalności Galerii Teatralnej

Szanowni Państwo,
Informujemy,  że od poniedziałku, 18 maja 2020 r. wznawiamy działanie Galerii Teatralnej. Do końca czerwca w przestrzeniach galerii eksponowana będzie wystawa "Obrazy" autorstwa Haliny Cholewki.
 


Zgodnie z wytycznymi odnoszącymi się do ponownego otwarcia w stanie pandemii COVID-19 zostały wprowadzone następujące procedury:

•    wejście na teren obiektu wyłącznie głównym wejściem, 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 15:00,
•    do Państwa użytku udostępniamy środki ochrony osobistej - płyn dezynfekujący
•    maksymalna liczba zwiedzających – do 5 osób,
•    prosimy o poruszanie się wytyczona trasą i zachowanie dystansu 2 m,
•    obowiązuje zakaz zwiedzania grupowego,
•    nie ma możliwości korzystania z szatni. 
 

HALINA CHOLEWKA w 1971 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, a następnie studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki artystycznej w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza uzyskała w 1976 r. Prezentuje prace z dziedziny grafiki i rysunku na indywidualnych i zbiorowych wystawach. W latach 1986-2014 była wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Za pracę dydaktyczną i organizacyjną na uczelni została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W latach 2008-2011 brała udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jako trener i ekspert przy realizacji form szkoleniowych i doradczych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest członkiem Association Internationale des Arts Plastiques UNESCO.

Kreowanie fikcyjnej rzeczywistości ma swoje źródło w wierze w nadrzędność wyobraźni. Konsekwencją takiego przekonania jest tworzenie obrazów-opowieści, bardziej lub mniej realnych, często skomplikowanych i niejednoznacznych. Oddane pod publiczny osąd mogą stać się przyczyną powstawania kolejnych, w wyobraźni odbiorcy, w kształcie zależnym od jego wrażliwości. Wieloznaczność zatem pozwala na wybór ścieżki, którą może podążyć ten, kto w proponowanej formie plastycznej odnajdzie bliskie sobie elementy i stworzy własną opowieść. (od autora).

 

Od 18 maja wznowienie działalności Galerii Teatralnej

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem