Koncert "Śpiewnik Papieski" w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku

W poniedziałek, 19 października na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku artyści Teatru Es i Chóru Miasta Siedlce zaprezentują koncert  "Śpiewnik Papieski".

„Śpiewnik Papieski” to dzieło wyjątkowe, powstałe z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. To 11 utworów z poezją Karola Wojtyły, do której muzykę napisał Waldemar Koperkiewicz. Spektakl jest przykładem szczególnego wyczucia i umiejętności łączenia głębi poetyckich fraz z naprawdę dobrą muzyką. Przebojowe wykonanie utworów, różnorodność aranżacji muzycznych, a także oprawa sceniczna budzą wzruszenie, a zarazem tęsknotę za światem pontyfikatu Jana Pawła II. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów filmowych oraz zdjęć od momentu powołania Karola Wojtyły na Papieża, poprzez Jego pielgrzymki i działalność kapłańską, skończywszy na pogrzebie i beatyfikacji oraz znakomicie przypomniane przez aktorów Teatru ES żartobliwe sytuacje z życia codziennego Papieża.


Koncert "Śpiewnik Papieski"
Według twórczości Karola Wojtyły
Reżyseria i muzyka: Waldemar Koperkiewicz
Wykonanie: Teatr ES , Chór Miasta Siedlce

Koncert

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem