Zapraszamy do wysłuchania utworów patriotycznych przygotowanych przez Chór Miasta Siedlce

Chór Miasta Siedlce w piosence wojskowej "Pierwsza Kadrowa"

Utwór powstał na początku I Wojny Światowej. Dokładnie podczas marszu I Kompanii Kadrowej w sierpniu 1914 roku. Autorem słów jest żołnierz I Kompanii Kadrowej Tadeusz Ostrowski. Melodia pieśni nawiązywała do pieśni ludowej "Siwa gąska, siwa, po Dunaju pływa". Marsz Pierwszej Kadrowej bardzo szybko został pochwycony przez cały pułk, a stamdąd rozniósł się po Legionach, przez cały okres Wielkiej Wojny towarzyszył polskim legnionistom na wszystkich frontach wojny. Do dziś jest to znana i lubiana pieśń wojskowa. 

Wykonanie: Magdalena PytelJoanna Sadowska-Wołowska,Aneta PerkaAnia Dziewulska, Agnieszka Soćko, Justyna Rym - KoIwona MoskwiakMariusz Dmowski WodzirejLeszek BorodziukŁukasz Jastrzębski

 

 

Chór Miasta Siedlce w utworze "Serce w plecaku" 

Pieśń wojskowa "Serce w plecaku" powstała w roku 1933 z okazji Dnia Żołnierza. Autorem jest Michał Zieliński - oficer, nauczyciel muzyki i śpiewu. Utwór szczególną popularnością cieszył się w oddziałach partyzanckich, okresu II WŚ, śpiewany był przez Polaków na wszystkich frontach. Skoczna i wesoła melodia pieśni, dodawała żołnierzom otuchy i nadzieję na powrót do rodzinnych domów.

Wykonanie: Ania DziewulskaJustyna Rym - KoJustyna Rym - KoIwona MoskwiakKatarzyna NowakAneta PerkaMagdalena PytelJoanna Sadowska-Wołowska, Agnieszka Soćko, Leszek BorodziukMariusz Dmowski WodzirejŁukasz Jastrzębski, Andrzej Zubik
Montaż: Krzysztof Rosa

Zapraszamy do wysłuchania utworów patriotycznych przygotowanych przez Chór Miasta Siedlce

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem