Herbertorium na żywo z Polskiego Radia Lublin

Już dziś o godz. 19:00 spektakl "Herbertorium" wg twórczości Zbigniewa Herberta będzie transmitowany na żywo ze Studia im. Budki Suflera Polskiego Radia Lublin. Transmisję LIVE będzie można oglądać na kanale YouTube Polskiego Radia Lublin.

Koncert uświetni galę zakończenia VIII edycji Lubelskiej Retrospektywy Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci”

 

Herbertorium – Oratorium według twórczości Zbigniewa Herberta
muzyka: Waldemar Koperkiewicz
wykonanie: Teatr ES, Chór Miasta Siedlce

„Herbertorium” jest dziełem interdyscyplinarnym - łączy w sobie poezję, muzykę i teatr. Spektakl przenosi nas w świat poezji Zbigniewa Herberta. Dzięki dobrze dobranym kompozycjom i aranżacjom widz poznaje takie teksty poety jak „Dom”, „Matka”, „Prolog”, „Ornamentatorzy” czy najbardziej znany „Przesłanie Pana Cogito”. Artyści w profesjonalny sposób, z dbałością o wysoką jakość wykonania zaprezentują wybrane dzieła tak ważnego dla Polski twórcy. Ubrani w białe stroje na kształt antycznych tog, wykazują się nowatorską interpretacją utworów poety. Partie wokalne i deklamacje, nadają przedsięwzięciu podniosły ton.


Kanał YouTube Polskiego Radia Lublin: https://www.youtube.com/channel/UC5H9Vl8XR2XTJKE_Dw72H3w

Herbertorium na żywo z Polskiego Radia Lublin

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem