Grudzień online - jesteśmy dla Was w sieci

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem wydarzeń online, które przygotowaliśmy dla Was w grudniu 2020 r.

3 grudnia
godz. 19:00

Sijan - retransmisja koncertu online
 

Sijan to trio, którego główną osią brzmieniową jest nowoczesny elektryczny jazz. Niemniej jednak, w ich utworach słychać inspiracje popem, funky czy latino. Istniejący od 2017 roku zespół może pochwalić się kontraktem podpisanym z kanałem muzycznym JazzTV, gdzie ich wideoklipy prezentowane są wśród utworów czołówki polskich wykonawców jazzowych. Na koncertach często do wspólnego występu zapraszają olsztyńskiego muzyka Roberta Bielaka, którego skrzypce dodają wyjątkowego kolorytu kompozycjom Sijan. Skład zespołu: Marek Jakubiak – gitara, Jacek Siemieniuk - gitara basowa/piano, Wojtek Andrzejuk – bębny, gościnnie: Robert Bielak – skrzypce.

4 grudnia
godz. 20:00 

Koncert zespołu VIBRANT
NA ŻYWO ze Sceny Teatralnej Miasta Siedlce
 

Zespół pochodzi z Siedlec, powstał w połowie 2013 r. na zgliszczach formacji Outside. Dotychczas m.in. nagrał i samodzielnie wydał debiutancką płytę „The hell is around me”, której premiera miała miejsce 31 października 2015 r. Sam zespół określa swoją muzykę jako hell rock. W obecnym składzie wokalistą i gitarzystą jest Leszek Kowalik, na basie gra Przemysław Pałdyna, na drugiej gitarze Daniel Popek i na bębnach Robert Protasewicz.

6 grudnia
godz. 16:00

Mikołajki w Teatrze

Opowieść o prawdziwym Mikołaju - spektakl online
Wykonanie: Teatr Piccolo z Łodzi

Czy my, dorośli wierzymy w Mikołaja? Czy mamy kogoś, komu powierzamy nasze marzenia? Co by było, gdyby jedno z dziecięcych pragnień nagle się spełniło? - odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w nowym przedstawieniu Teatru Piccolo pt. "Opowieść o prawdziwym Mikołaju", które jest również wspaniałą lekcją dla najmłodszych, w której dzieci nauczą się pokory i poczują mobilizację do wypełniania dobrych uczynków. Kilkadziesiąt lat temu, mały Mateusz, podopieczny łódzkiego sierocińca wysyła list do Mikołaja. Korespondencja jednak zostaje zagubiona i dopiero teraz, po latach, tuż przed kolejną Gwiazdką list dociera do adresata. Mikołaj postanawia zrezygnować z urlopu, specjalnie po to, aby dostarczyć wymarzony prezent, jak się okazuje, dorosłemu już Mateuszowi. Czy dawny wychowanek domu dziecka jest w stanie ponownie uwierzyć w Mikołaja i jego ideały?
Występują: Mieczysław Dyrda, Anna Wdowiak, Konrad Korkosiński, Ewa Sonnenburg, Włodzimierz Wdowiak, Małgorzata Wiśniewska / Maria Gudejko
Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Wdowiak; Scenografia: Andrzej Raab

10 grudnia
godz. 19.00

Kardamon - retransmisja koncertu online
 

Kardamon to zespół muzyczny pochodzący z Siedlec, wykonujący różne gatunki muzyczne - rock, blues, funky oraz pop. Grupa założona w 2018 roku przez wokalistkę Karinę Mazurczak oraz gitarzystę Daniela Popka. Postanowili stworzyć zespół, który miał powstać z miłości do muzyki, nie opierać się na jednym gatunku muzycznym tylko iść za głosem serca i emocji. Stworzyli piosenki rockowe z „pazurem”, wolne, nostalgiczne ballady, utwory bluesowe oraz funky.

Członkowie zespołu: Karina Mazurczak - wokal/autorka tekstów, Daniel Popek - gitary/kompozytor, Przemysław Pałdyna - gitara basowa, Kacper Lechicki - gitara akustyczna, Robert Protasewicz – perkusja.
 

13 grudnia
godz. 16.00

Halo, Halo Mikołaju - spektakl online
Wykonanie: Agencja Artystyczna TheArt z Mysłowic

Wszystkie dzieci na całym świecie czekają z niecierpliwością na Świętego Mikołaja, który co roku o tej samej porze obdarowuje najgrzeczniejszych wspaniałymi prezentami. Niestety tym razem nie będzie to takie proste. Okazuje się bowiem, że Mikołaj został uwięziony przez Królową Śniegu z lodowym sercem, która chce zepsuć dzieciom najpiękniejszy dzień w roku. Śnieżynka, Bałwanek i Pajacyk spróbują z pomocą dzieci odnaleźć i uwolnić Świętego Mikołaja. Królowa Śniegu przygotowała trudne zadania do wykonania. Aby dostać prezenty i spotkać się z Mikołajem, trzeba będzie wykazać się wiedzą, umiejętnościami muzycznymi i umiejętnością współpracy w grupie. Czy im się uda? Czy Mikołaj zostanie uwolniony, a Królowa pokonana? Czy dzieci dostaną prezenty?

17 grudnia
godz. 19.00 

Nadzieja w Betlejem - czyli kolędy na głos i gitar parę…
NA ŻYWO ze Sceny Teatralnej Miasta Siedlce
Wykonanie: Katarzyna Żak
 

Najpiękniejsze, znane wszystkim i mniej znane kolędy w niecodziennym, muzycznie zaskakującym brzmieniu śpiewu Katarzyny Żak z towarzyszeniem akompaniamentu wielu gitar Witolda Cisło. Kolędy, takie jak „Mizerna Cicha”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy Śliczna Panna”, czy „Lulajże Jezuniu”, przeplatać się będą z podkarpacko wykonanym „Oj, Maluśki, Maluśki…” z dodatkowym towarzyszeniem skrzypiec góralskich… Zapraszamy do wspólnego śpiewania i spędzenia najpiękniejszego czasu w towarzystwie czarodziejki i czarodzieja klimatów wszelakich, Katarzyny Żak i Witolda Cisło.

25 grudnia
godz. 16.00

Radość dzielenia - retransmisja koncertu online

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, solistów Teatru Es oraz Chóru Miasta Siedlce.
 

Wszystkie wydarzenia online dostępne będą na kanale YouTube CKiS

Grudzień online - jesteśmy dla Was w sieci

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem