Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Mały ilustrator książek"

Konkurs plastyczny CKiS „Mały ilustrator książek” skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 13 lat. Celem jest szerzenie czytelnictwa oraz rozwój zdolności manualnych i artystycznych u dzieci.

Zadanie: Zilustrowanie Elizy, jednej z postaci występujących w książce „Kalina i zaczarowana nić” autorstwa Małgorzaty Rek. Opis poniżej.
 

„Ukończony portret niczym zdjęcie odzwierciedlał szmaciankę. Eliza miała włosy z żółtej włóczki sięgające do pasa i krótko przyciętą grzywkę. Na każdym z policzków znajdowały się po trzy pomarańczowe piegi. Zielony kolor dużych oczu szmacianki pasował do jej oliwkowej spódniczki . Na środku twarzy zamiast noska przyszyty był maleńki perłowy koralik. Nosiła czerwone buciki wiązane z przodu na kokardki. Różnobarwny sweterek z czarodziejskiej nici miał szerokie rękawy i dość głęboki dekolt, lecz przez to był wygodny i nie krępował szmaciance ruchów. Lalka wyglądała bajecznie kolorowo.” 
 

W ocenie prac komisja pod uwagę weźmie:
- własną inwencję twórczą,
- kolorystykę,
- ukazanie ruchu w obrazie,
- odwzorowanie postaci z książki.

Technika: Dowolna (rysunek, malarstwo, grafika, techniki łączone - kolaż). Bez form przestrzennych.
Format: Dowolny.
Termin: Prace należy złożyć do dnia 29.01.2021 r. w Punkcie Informacji Kulturalniej CKiS przy ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31 w Siedlcach lub drogą mailową (scan, foto itp.) na adres ckis@ckis.siedlce.pl rezem z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Ogłoszenie wyników nastąpi po zakończeniu prac komisji konkursowej.

Nagrody:
3 pierwsze miejsca - malowane przez autorkę poduszki
3 drugie miejsca - książki „Kalina i zaczarowana nić”
20 wyróżnień - zakładki do książki „Kalina i zaczarowana nić”
Krótki opis jednej z postaci znajdziecie na stronie internetowej CKiS

Na wasze prace czekamy do 29 stycznia 2021 r.
Formularz zgłoszeniowy dostępny pod grafiką.

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt.

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem