Wielkanocny koncert różnych tradycji wyznaniowych 17 kwietnia NA ŻYWO ze Sceny Teatralnej Miasta Siedlce - dostępny do 24 kwietnia

W sobotę, 17 kwietnia o godz. 19:00 NA ŻYWO ze Sceny Teatralnej Miasta Siedlce będzie można oglądać Wielkanocny koncert różnych tradycji wyznaniowych w wykonaniu Kameralnego Chóru Sacrum z Lublina. Transmisja LIVE dostępna będzie na kanale YouTube CKiS.

Koncert to wspaniała okazja do przeżycia radości Zmartwychwstania jeszcze raz, wspólnie ze swoimi rodzinami i poszanowaniu do tych, którzy świętują Paschę w innych tradycjach i językach. Z prelekcji będą płynęły ciekawostki o kulturowych różnicach. Koncert będzie trwał około 60 minut, a wystąpią dla Państwa soliści, kwartet oraz chór pod dyrekcją Angeliki Iwaniuk. Podczas koncertu wybrzmią pieśni i hymny Paschalne w kilku językach: polskim, staro-cerkiewno-słowiańskim, greckim, łacińskim, a nawet hebrajskim.


Transmisja koncertu NA ŻYWO ze Sceny Teatralnej Miasta Siedlce dostępna będzie na kanale YouTube CKiS: https://www.youtube.com/channel/UCwCuyGB8Curfq_uQK--oo-g/videos
Zapraszamy do oglądania!

PROGRAM KONCERTU

część I

    • Pan blisko jest, J. Berthier, Taizė
    • Miłujcie się wzajemnie,  U. Rogala
    • Dobranoc głowo święta, opr. M. Pospieszalski
    • Psalm z Liturgii Wigilii Paschalnej: Kantyk Mojżesza Hosanna, G. Desrochers, opr. J. Gałuszka

Instrumenty perkusyjne: Aleks Povny – djembe, Michał Miszczenkow - terkotka, Marcin Cichowlas – kij deszczowy

    • Cała ziemio wołaj z radości na cześć Pana, D. Kusz OP
    • Chrześcijanie klaszczcie w dłonie,  P. Bębenek, sł. Piotr Abelard
    • Niebo wysokie raduj się, Etienne Daniel, sł. i opr. D. Kusz OP

     prelekcja: Marcin Cichowlas

część II
    • Irmosy Paschy, A. Wedel
kwartet w składzie: Paulina Iwaniuk, Angelika Iwaniuk, Klaudia Tomaszewska, Adam Tomaszewski

pieśni (tłumaczenie):
1.  Zmartwychwstania dzień! Rozjaśnijmy twarz, ludzie! Pascha, Pańska Pascha! Ze śmierci do życia, i z ziemi do nieba, Chrystus Bóg nas wiedzie, hymn zwycięstwa nucących.

3. Przyjdźcie, pijmy więc napój nowy, nie z jałowej skały cudownie wywiedziony, lecz źródło tryskające z grobu Chrystusa, które nas umacnia.

4. W Boskiej straży niechaj stanie z nami Habakuk, Boski mówca, i niech nam pokaże anioła jaśniejącego i mówiącego wyraźnie: Dzisiaj światu zbawienie, bo Chrystus powstał jako wszechwładny.

5. Powstańmy więc ze snu o szarym świtaniu, zamiast wonności hymn nasz ofiarujmy Władcy, a ujrzymy Chrystusa, Słońce Sprawiedliwości, Życie powstające dla wszystkich.

6. Zstąpiłeś w otchłanie ziemi i bramy wieczne skruszyłeś, a tych, co byli zamknięci, uwolniłeś, Chryste, i trzeciego dnia, jak prorok Jonasz z wnętrza ryby, wyszedłeś z grobu.

7. Ten, co młodzieńców z pieca ognistego wyrwał, sam stawszy się człowiekiem cierpi jako śmiertelnik, a przez swą mękę wszystko co śmiertelne oblókł niezniszczalności chwałą, jedyny błogosławiony ojców Bóg i najchwalebniejszy.

8. Dzień ten dniem świętym nazwano, pierwszym tygodnia, Królową i Panią,
wszystkich świąt świętem, uroczystości uroczystością, w której błogosławimy Chrystusa na wieki.

9. Zajaśniej, zajaśniej, Jerozolimo Nowa! Bo chwała Pańska w Tobie powstała. Tańcz teraz i wesel się, Syjonie, a Ty, o święta Bogurodzico, raduj się w Zmartwychwstaniu Twego Syna.

    • Płotiju usnuw, archimandyta Ionafan

Zasnąłeś w ciele, jako martwy, Królu i Panie, po trzech powstałeś dniach, Adama podniosłeś ze zniszczenia, i zniewoliłeś śmierć: Pascha niezniszczalności, świata zbawienie.

    • Angieł wopijasze, P. Dinew

Anioł zawołał: Dziewico czysta, wesel się! I ja powtarzam: wesel się! Twój Syn wstał na trzeci dzień z grobu i wskrzesił umarłych. Ludzie, weselcie się!Zajaśniej, zajaśniej Jerozolimo nowa! Bo chwała Pańska nad tobą zajaśniała. Tańcz i wesel się, Syjonie. A Ty, o Święta Bogurodzico, raduj się ze zmartwychwstania Twego Syna.

    • Chrystos anesti, śpiew grecki,
 solo: Adam Tomaszewski

Chrystus powstał z martwych, śmiercią podeptał śmierć i będącym w grobach życie dał!

    • Kto Boh wielij, anonim

Kto jest Bogiem taki tak wielkim jak Ty Boże nasz, Ty jesteś (naszym) Bogiem, który czynisz cuda.

    • Chrystos woskresie, P. Grebenszczikow
solo: Edyta Hrycyszyn

Chrystus powstał z martwych, śmiercią podeptał śmierć a będącym w grobach życie dał!

    • Alliłuja (Alleluja),  F. Stiepanov

    • Troparion Zmartwychwstania, w języku greckim, łacińskim oraz staro-cerkiewno-słowiańskim

Chrystus powstał z martwych, śmiercią podeptał śmierć a będącym w grobach życie dał!

Wielkanocny koncert różnych tradycji wyznaniowych 17 kwietnia NA ŻYWO ze Sceny Teatralnej Miasta Siedlce - dostępny do 24 kwietnia

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem