W sierpniu zapraszamy na Teatr pod gwiazdami!

W trzy piątkowe wieczory, 13, 20 i 27 sierpnia o godz. 20:00 na Placu gen. Sikorskiego w Siedlcach będzie można obejrzeć retransmisje komediowych spektakli teatralnych, w gwiazdorskiej obsadzie, takich jak "Ciotka Karola3.0", "Berek, czyli upiór w moherze" oraz "Roma i Julian". Organizatorami wydarzenia są CKiS im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.

13 sierpnia
godz. 20:00

Ciotka Karola 3.0

Tekst to światowa klasyka farsy skrojona zgodnie z XIX-wiecznym sznytem, ale wzięta na warsztat od podszewki i uszyta na nową, bardziej nowoczesną miarę! Zarówno język, gra aktorska, kostiumy czy scenografia, zdają się być jednocześnie klasyczne, jak i skrajnie współczesne.

Owdowiała multimilionerka zapowiada wizytę w Oxfordzie, gdzie studiuje jej jedyny krewny, Karol Wykeham. Jej przyjazd jest zbawieniem dla siostrzeńca, a także dla jego przyjaciela Jacka. Bowiem tylko w obecności nobliwej damy mogą przekroczyć próg kawalerskiego domu prześliczne wybranki ich serc. By jednak móc w odpowiednio intymnej atmosferze obnażyć przed ukochanymi swoje uczucia, namawiają szkolnego kolegę, lorda Babbsa, aby podjął się w tym czasie zabawiania staruszki. Kiedy jednak Kitty i Emmy stoją już na progu akademika, okazuje się, że ciocia właśnie odwołała swoją wizytę. Przed powszechnym skandalem uchronić ich może tylko sprawnie przeprowadzona mistyfikacja. W tym celu Babbs musi... wcielić się w rolę ciotki. Sprawa wymyka się spod kontroli kiedy (ze względu na majątek) zalecać się zaczynają do niej (a raczej do niego w przebraniu) okoliczni dżentelmeni. Piętrzące się z minuty na minutę problemy bohaterów inicjują szereg zabawnych sytuacji, a tempo narastających komplikacji staje się wprost proporcjonalne do pojawiającego się na widowni śmiechu.

Oryginalna, napisana specjalnie na potrzeby spektaklu muzyka przez Czesława Mozila, wykonywane przez niego piosenki oraz absurdalny, wręcz montypythonowski humor czynią z tej starej, scenicznej ramotki znakomitą propozycję nie tylko dla widzów, którzy dawny tekst bardzo dobrze znają, ale może przede wszystkim dla młodego „ultranowoczesnego” pokolenia.

Spektakl dla widzów od 13. roku życia.

Osoby:
Jack Chesney – Michał Rolnicki
Karol Wykeham – Kamil Kula
Lord Fancourt Babberley – Michał Lewandowski
Sir Francis Chesney – Grzegorz Wons
Stephen Spettigue – Andrzej Grabarczyk
Brassett – Wincenty Grabarczyk/ Marek Siudym
Kitty Verdun – Katarzyna Glinka/Anna Cieślak
Amy Spettigue – Marta Żmuda Trzebiatowska/ Ilona Chojnowska
Donna Lucia d’Alvadorez – Lucyna Malec/Aldona Jankowska
Ela Delahay – Anna Karczmarczyk/ Aleksandra Radwan
Ze specjalnym udziałem Czesława Mozila

Autor: Brandon Thomas
Reżyseria: Andrzej Nejman
Scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki
Muzyka: Czesław Mozil/Filip Kuncewicz
Teksty piosenek: Michał Zabłocki

20 sierpnia
godz. 20:00

Berek, czyli upiór w moherze

Kultowy spektakl Teatru Kwadrat, „Berek, czyli upiór w moherze”

Typowy polski blok. Typowe malutkie mieszkania. W jednym - typowy „moherowy beret”. W drugim - typowy gej.
Anna (Ewa Kasprzyk) jest na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, toruńskiego radia, religii oczywiście, i córki, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała z nią kontakty.
Paweł (Paweł Małaszyński) rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację, ale nie potrafi odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej. Jego gorączkowe poszukiwania „Księcia z Bajki” sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych.
Oboje są samotni i nieszczęśliwi. Oboje się nienawidzą. I to jak! Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji.
Choć od premiery sztuki minęło wiele lat, jej temat nadal pozostaje jednym z najbardziej aktualnych i wywołujących dyskusje w polskiej przestrzeni publicznej. „Berek, czyli upiór w moherze” to sztuka o tolerancji, potrzebie zrozumienia, akceptacji i miłości, a lekka komediowa  forma dostarcza widzom refleksji oraz pierwszorzędnej rozrywki.

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Osoby:
Anna – Ewa Kasprzyk
Paweł – Paweł Małaszyński
Małgorzata – Ilona Chojnowska
Wojtek – Sebastian Cybulski

Na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego
Reżyseria: Andrzej Rozhin
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Asystent reżysera: Ilona Chojnowska

27 sierpnia
godz. 20:00

Roma i Julian

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów in vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą? Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologii. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian- kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie…

Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Roma i Julian” z udziałem Hanny Śleszyńskiej, Pawła Wawrzeckiego, Ilony Chojnowskiej oraz Mateusza Łapki.

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Osoby:
Matka – Hanna Śleszyńska
Mąż – Paweł Wawrzecki
Roma – Ilona Chojnowska
Julian – Mateusz Łapka

Autor: Krzysztof Jaroszyński
Reżyseria: Paweł Wawrzecki
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Maciej Chojnacki

Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona). W razie deszczowej pogody wydarzenia przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Sztuki.

W sierpniu zapraszamy na Teatr pod gwiazdami!

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem