Retransmisja spektaklu "Ciotka Karola" w ramach cyklu "Teatr pod gwiazdami" na Placu gen. Sikorskiego

W piątek, 13 sierpnia o godz. 20:00 na Placu gen. Sikorskiego w Siedlcach będzie można obejrzeć retransmisję spektaklu "Ciotka Karola 3.0".  Będzie to pierwszy z trzech spektakli w ramach cyklu "Teatr pod gwiazdami"organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Agencję Rozwoju Miasta Siedlce.

"Ciotka Karola 3.0"

Tekst to światowa klasyka farsy skrojona zgodnie z XIX-wiecznym sznytem, ale wzięta na warsztat od podszewki i uszyta na nową, bardziej nowoczesną miarę! Zarówno język, gra aktorska, kostiumy czy scenografia, zdają się być jednocześnie klasyczne, jak i skrajnie współczesne.

Owdowiała multimilionerka zapowiada wizytę w Oxfordzie, gdzie studiuje jej jedyny krewny, Karol Wykeham. Jej przyjazd jest zbawieniem dla siostrzeńca, a także dla jego przyjaciela Jacka. Bowiem tylko w obecności nobliwej damy mogą przekroczyć próg kawalerskiego domu prześliczne wybranki ich serc. By jednak móc w odpowiednio intymnej atmosferze obnażyć przed ukochanymi swoje uczucia, namawiają szkolnego kolegę, lorda Babbsa, aby podjął się w tym czasie zabawiania staruszki. Kiedy jednak Kitty i Emmy stoją już na progu akademika, okazuje się, że ciocia właśnie odwołała swoją wizytę. Przed powszechnym skandalem uchronić ich może tylko sprawnie przeprowadzona mistyfikacja. W tym celu Babbs musi... wcielić się w rolę ciotki. Sprawa wymyka się spod kontroli kiedy (ze względu na majątek) zalecać się zaczynają do niej (a raczej do niego w przebraniu) okoliczni dżentelmeni. Piętrzące się z minuty na minutę problemy bohaterów inicjują szereg zabawnych sytuacji, a tempo narastających komplikacji staje się wprost proporcjonalne do pojawiającego się na widowni śmiechu.

Oryginalna, napisana specjalnie na potrzeby spektaklu muzyka przez Czesława Mozila, wykonywane przez niego piosenki oraz absurdalny, wręcz montypythonowski humor czynią z tej starej, scenicznej ramotki znakomitą propozycję nie tylko dla widzów, którzy dawny tekst bardzo dobrze znają, ale może przede wszystkim dla młodego „ultranowoczesnego” pokolenia.

Spektakl dla widzów od 13. roku życia.

Osoby:
Jack Chesney – Michał Rolnicki
Karol Wykeham – Kamil Kula
Lord Fancourt Babberley – Michał Lewandowski
Sir Francis Chesney – Grzegorz Wons
Stephen Spettigue – Andrzej Grabarczyk
Brassett – Wincenty Grabarczyk/ Marek Siudym
Kitty Verdun – Katarzyna Glinka/Anna Cieślak
Amy Spettigue – Marta Żmuda Trzebiatowska/ Ilona Chojnowska
Donna Lucia d’Alvadorez – Lucyna Malec/Aldona Jankowska
Ela Delahay – Anna Karczmarczyk/ Aleksandra Radwan
Ze specjalnym udziałem Czesława Mozila

Autor: Brandon Thomas
Reżyseria: Andrzej Nejman
Scenografia i kostiumy: Maciej Chojnacki
Muzyka: Czesław Mozil/Filip Kuncewicz
Teksty piosenek: Michał Zabłocki

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
* W razie deszczowej pogody wydarzenie przeniesione zostanie do Centrum Kultury i Sztuki.

 

Retransmisja spektaklu

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem