Retransmisja spektaklu "Berek czyli upiór w moherze" już w piątek, 20 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki

GRAMY W CKIS

Ze względu na deszczowe prognozy pogody dzisiejsza retransmisja spektaklu "Berek czyli upiór w moherze" odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp wolny. Zapraszamy!

W piątek, 20 sierpnia o godz. 20:00 na Placu gen. Sikorskiego w Siedlcach będzie można obejrzeć retransmisję spektaklu "Berek czyli upiór w moherze". Będzie to kolejne przedstawienie w ramach cyklu "Teatr pod gwiazdami"organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Agencję Rozwoju Miasta Siedlce.

20 sierpnia
godz. 20:00

Berek, czyli upiór w moherze

Kultowy spektakl Teatru Kwadrat, „Berek, czyli upiór w moherze”

Anna (Ewa Kasprzyk) jest na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, toruńskiego radia, religii oczywiście, i córki, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała z nią kontakty.
Paweł (Paweł Małaszyński) rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację, ale nie potrafi odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej. Jego gorączkowe poszukiwania „Księcia z Bajki” sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych.
Oboje są samotni i nieszczęśliwi. Oboje się nienawidzą. I to jak! Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji.
Choć od premiery sztuki minęło wiele lat, jej temat nadal pozostaje jednym z najbardziej aktualnych i wywołujących dyskusje w polskiej przestrzeni publicznej. „Berek, czyli upiór w moherze” to sztuka o tolerancji, potrzebie zrozumienia, akceptacji i miłości, a lekka komediowa  forma dostarcza widzom refleksji oraz pierwszorzędnej rozrywki.

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Osoby:
Anna – Ewa Kasprzyk
Paweł – Paweł Małaszyński
Małgorzata – Ilona Chojnowska
Wojtek – Sebastian Cybulski

Na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego
Reżyseria: Andrzej Rozhin
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Asystent reżysera: Ilona Chojnowska

Wstęp wolny. W przypadku deszczowej pogody wydarzenie przeniesione zostanie do Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy!
 

Retransmisja spektaklu

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem