Nagroda Prezydenta Miasta Siedlce "Wawrzyn Siedlecki" dla Justyny Kowyni

Miło nam poinformować, że wśród grona laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Siedlce "Wawrzyn Siedlecki" za rok 2020 znalazła się Justyna Kowynia - nauczycielka śpiewu i dyrygent Chóru Miasta Siedlce. Gratulujemy!

Wawrzyny Siedleckie to nagrody Prezydenta Miasta Siedlce przyznawane za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i upowszechnianiu kultury. O ich przyznaniu decyduje kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele samorządu siedleckiego i instytucji związanych z propagowaniem kultury w Siedlcach. Wawrzyn Siedlecki jest wyrazem szczególnego wyróżnienia wybitnych osiągnięć w dziedzinie kultury. Jej celem jest wyróżnienie osób i efektów ich pracy, znacznie przekraczających etatowe, zawodowe i statutowe obowiązki. Laureatami nagrody mogą być artyści, twórcy i animatorzy kultury posiadający regionalne, ogólnopolskie lub międzynarodowe osiągnięcia w zakresie kultury, działający dla niej społecznie lub zawodowo z nią związani. Nagradzane są osoby mające związek z Miastem, czy to poprzez miejsce zamieszkania, miejsce dokonań artystycznych, czy podejmowaną tematyką.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 października w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.
Za rok 2019 wyróżnienia otrzymali: Marlena Uziębło, Krzysztof Tomaszewski i Tomasz Piros. Wawrzynami za rok 2020 uhonorowani zostali: Justyna Kowynia Adam Bobryk.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Nagroda Prezydenta Miasta Siedlce

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem