Wernisaż wystawy Iwony Wyszatyckiej "Pejzaż w pastelach" 13 stycznia w Galerii Teatralnej CKiS

Iwona Wyszatycka urodziła się w Mrągowie. W 1979 r. ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest krytykiem sztuki, muzealnikiem. Do 2009 r. pracowała w Muzeum Mazowieckim w Płocku jako starszy kustosz i kierownik działu sztuki. Jest autorką wielu wystaw i scenariuszy wystaw secesji w kraju i za granicą, a także tekstów do katalogów i albumów. Prowadziła również działalność pedagogiczną, uczyła historii sztuki w liceach. W latach 2010 - 2018 była wykładowcą w Akademii Polsko-Japońskiej Technik Komputerowych w Warszawie.

Jest członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich i Towarzystwa Pastelistów Polskich. Może się też pochwalić własną twórczością, brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Malarstwo Iwony Wyszatyckiej kojarzy się z bardzo śmiałymi pastelami oraz z ulotnymi, nastrojowymi akwarelami. Zajmuje się też tkaniną w technice batiku, czyli barwionymi tkaninami, malowanymi przy pomocy wosku, tworząc najczęściej kwiatowe ornamenty.

Wernisaż wystawy Iwony Wyszatyckiej

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem