Koncert "Msza Polska" w Katedrze Siedleckiej

W niedzielę, 29 maja po Mszy Św. o godz. 18.00  w  Katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach artyści Chóru Miasta Siedlce wykonają dzieło Jana Maklakiewicza „Msza Polska”. Jest to koncert w ramach obchodów  231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na który zaprasza Prezydent Miasta Siedlce oraz Podlaski Społeczny Komitet Obchodów Świąt Narodowych.

„Mszę Polską” na sopran (lub tenor) solo, czterogłosowy chór mieszany i organy, Jan Maklakiewicz komponował w styczniu i lutym 1944 roku. Miała ona przynieść Polakom duchowe pokrzepienie i wiarę w rychłe wyzwolenie Polski. Pragnienie to zadecydowało, że kompozytor sięgnął po tekst mszalny w języku ojczystym. Wykorzystany w niej tekst Marii Heleny Szpyrkówny ma charakter refleksyjny i uduchowiony, zawiera liczne akcenty patriotyczne, a jego motyw przewodni stanowi modlitwa o pokój. Wszystkich zainteresowanych przeżyciem muzyczno-duchowym tego doniosłego wydarzenia zapraszamy.

Wykonawcy:
Chór Miasta Siedlce
Justyna Kowynia - sopran
Adam Szczepański - organy

Dyrygent oraz przygotowanie chóru - Justyna Kowynia

Koncert

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem