"Dusza Ukrainy" - wystawa Maksa Skrzeczkowskiego i koncert Diany Havryliuk

W środę, 7 września o godz. 18:00 w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Maksa Skrzeczkowskiego "Dusza Ukrainy" której motywem przewodnim jest hasło "Nigdy więcej wojny".
Maks Skrzeczkowski - podróżnik, fotograf, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie w 2004 roku. Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych. Zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Czterokrotnie był na wschodzie Ukrainy na terenie objętym działaniami wojennymi. Jego fotografie to znacznie więcej niż obrazek ułamka rzeczywistości zatrzymanej w kadrze. To zaglądanie w oczy i duszę drugiego człowieka, to odczuwanie naprzemienne, wydawać by się mogło, zupełnie skrajnych emocji, to ból i strach, nadzieja i wiara zamknięte w jednej fotografii. To przeżywanie…

Wydarzenie rozpocznie widowisko muzyczno-filmowe na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w wykonaniu Diany Havryliuk. Będzie to wzruszająca opowieść, w której muzyka i przepiękny wokal przeplatają się z historiami filmowymi. Krótkometrażowe, niezwykle wzruszające filmy ukazujące Ukrainę przed i w trakcie wojny. Oparte w większości na dokumentach obrazy wojny, grzebiącej ludzkie istnienia i marzenia, wojny niezawinionej.  Filmy przeplatają się z pieśniami i piosenkami o Ukrainie, jej pięknie, różnorodności, sile i woli przetrwania. Wyjątkowo subtelne połączenie obrazu i pieśni.

Wystawa w Galerii Teatralnej dostępna będzie do 5 października.

Wstęp na wydarzenia jest wolny. Zapraszamy!

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem