Retrospektywna wystawa twórczości Ireneusza Parzyszka w Galerii Teatralnej CKiS

W piątek, 9 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy twórczości śp. Ireneusza Parzyszka – artysty grafika, wieloletniego pracownika CKiS. Na wystawie przypadającej w miesiącu pierwszej rocznicy śmierci artysty, zaprezentowana zostanie część jego dokonań i prac, które nigdy wcześniej nie były eksponowane.

Ireneusz Parzyszek (1954 - 2021) - artysta grafik, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików i Projektantów, od 1998 roku w Związku Polskich Artystów Plastyków, zawodowo związany z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Zajmował się projektowaniem plastycznym, rysunkiem i grafiką użytkową. Niemal czterdzieści lat obecny był w życiu artystycznym w kraju i za granicą. Brał udział w ponad 800 ogólnopolskich i międzynarodowych Wystawach i Festiwalach Plastycznych. Ważna część jego twórczości, to rysunek satyryczny. Przez wiele lat uczestniczył w największych imprezach tej dyscypliny organizowanych w muzeach i galeriach świata. Otrzymał około 80 nagród i wyróżnień za rysunki satyryczne - trzy Złote Szpilki - nagroda tygodnika "Szpilki" za najlepszy rysunek roku 1984, 85 i 86. Za działalność artystyczną uhonorowany Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodami Wojewody Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce. Zasłużony dla Województwa Siedleckiego, laureat nagrody Fundacji Kultury Podlaskiej i Medalu im. Benedyktowicza.

Wystawa czynna do 7 lutego 2023 roku.

Retrospektywna wystawa twórczości Ireneusza Parzyszka w Galerii Teatralnej CKiS

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem