VII Letni Festiwal pod muralem

Zaprasza na VII edycję Letniego Festiwalu pod muralem. W tym roku będzie można wziąć udział w 4 wydarzeniach, w których wystąpią: Teatr ES w koncercie "Psalmy" wg twórczości Tadeusza Nowaka, zespół Golden Life, Muzyka Końca lata oraz Mitra. Koncerty odbywać się będą na letniej scenie CKiS pod muralem w każdy piątek lipca o godz. 21:00. Wstęp wolny.


muraLOVE koncertowo i teatralnie
VII Letni Festiwal pod muralem - repertuar

7 lipca
godz. 21:00

Teatr ES w koncercie PSALMY
według twórczości Tadeusza Nowaka
Scenariusz, reżyseria, muzyka i aranżacja Waldemar Koperkiewicz
Wykonanie: Aktorzy i Orkiestra Teatru ES

Widowisko muzyczne, podczas którego widzowie będą mieli możliwość wysłuchania Psalmów Tadeusza Nowaka - jednego z najoryginalniejszych polskich poetów. Tadeusz Nowak w swojej poezji penetruje rozmaite, częstokroć bardzo od siebie odległe połacie rzeczywistości. Trywialne realia życia wiejskiego, potoczne sytuacje ludzkie, obrazy o proweniencji biblijnej, obrzędowej, baśniowej, magicznej. Świat przedstawiony w utworach jest zadziwiający i piękny, okrutny i łagodny, bardzo subiektywny i uniwersalny, baśniowy i niezwykle realistyczny....i bardzo poetycki.

14 lipca
godz. 21:00

Golden Life

Golden Life to zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami. Ich debiut płytowy z 1991 roku, był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu tak publiczności, jak i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej. Koncerty Golden Life gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce. Piosenki Golden Life pojawiły się na ścieżce dźwiękowej do filmów "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Młode wilki" czy seriali: "Magda M", "Złotopolscy", "Przyjaciółki". Znany m.in. z hitów "Oprócz błękitnego nieba" oraz "Dobra, Dobra, Dobra".

21 lipca
godz. 21:00

Muzyka Końca Lata

Muzyka Końca Lata: najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim, utrwalający w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. W swojej twórczości odwołuje się do lat 60. czyli czasów „zagolfionego” big beatu, ale też dokonań amerykańskiej alternatywy lat 90. Jak dotąd MKL dorobił się pięciu płyt: „Jedno wesele dwa pogrzeby” (2006), „2:1 dla dziewczyn” (2007),  „PKP Anielina” (2011), Szlagiery (2012) oraz Złoty Krążek (2017), na których uchwycił klimat dorastania i codziennego życia w Mińsku Mazowieckim. Opisując muzykę i polskie teksty zespołu krytycy najchętniej posługują się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze.

28 lipca
godz. 21:00

Mitra

Mitra to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie zespołu.
Mitra to energetyczne szybkie rytmy. W warstwie tekstowej poruszają najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.
Na przestrzeni ostatnich lat wystąpili na jednej scenie przed takimi zespołami jak m.in.: Golec uOrkiestra, Zakopower, Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Urszula, Lao Che, Kamil Bednarek i wiele innych. Zespół Mitra jest finalistą 41. Festiwalu Młodych Twórców w Świnoujściu FAMA, a także laureatem I Przeglądu DOK Rock Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Każdy piątek lipca - godz. 21:00
Plac CKiS pod muralem (ul. Bpa I. Świrskiego 31)
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Koncerty realizowane w ramach projektu muraLOVE koncertowo i teatralnie.
Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Siedlce Miasto Przyjazne.


* W razie deszczowej pogody koncerty przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Sztuki.

VII Letni Festiwal pod muralem

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem