"Do Wolności" - słuchowisko w Parku Miejskim Aleksandria

W siedemdziesiąt dziewięć lat i dwie godziny po tej, którą nazwano „W” wracamy do tamtych wydarzeń. Do wybuchu Powstania Warszawskiego, największego zrywu wyzwoleńczego największej podziemnej armii tamtej wojny, Armii Krajowej. Oddajemy głos jej żołnierzom. Nie poetom, nie artystom, a sanitariuszkom, strzelcom, saperom, gońcom. „Władce”, „Wilii”, „Rysi”, „Sławce”, „Januszowi”, „Topaczowi”, „Morskiemu” i „Bacy”. Materią słuchowiska są relacje zaczerpnięte ze strony Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944. Z dziewięciotygodniowej gehenny skupiamy się na pierwszych trzech dniach. Komentarze ograniczamy do minimum. Refleksje zostawiamy Państwu.

Projekt pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach" współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #UEdlaNAS

Zapraszamy do Parku Miejskiego Aleksandria, pierwszego sierpnia 2023 r., na godzinę 19:00 (W+2), do wysłuchania relacji uczestników tamtych walk w stolicy naszego kraju, ujętych w słuchowisko „Do Wolności”.
 

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem