„Piękny jest nasz świat” - wystawa Stanisławy Hardejewicz w Galerii Teatralnej CKiS

W środę, 8 listopada o godz. 18:00 w Galerii Teatralnej CKiS odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Stanisławy Hardejewicz pt. „Piękny jest nasz świat”.

Autorka wystawy  Stanisława Hardejewicz (z domu Kozłowska) urodziła się w Białowieży, ale... mieszka w Siedlcach już przeszło 60 lat. Tutaj ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa (matura 1965, klasa D), Studium Nauczycielskie i podjęła pracę w szkolnictwie. Ukończyła studia plastyczne na UMCS w Lublinie pod kierunkiem prof. Mariana Stelmasika. Od wielu lat rysuje i maluje, a swoje prace prezentowała na ponad dwudziestu wystawach. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce.

Wystawa  składa się z dwóch części. Jedną stanowią rysunki drzew w różnych porach roku i z różnych miejsc: Białowieży, Villeneuve-Le-Roi i Stella-Plage z Francji, Połczyna-Zdroju i Siedlec. Prace zostały wykonane ołówkiem lub cienkopisem w latach 1996 – 2023. Część druga to obrazy olejne malowane na płótnie, głównie związane z przedstawieniem piękna otaczającej nas natury w Polsce i Francji gdzie bywała autorka. Natura została przedstawiona również na przestrzeni dwunastu miesięcy i towarzyszących im zmianom pór roku i miejsc. Poza pejzażami i martwą naturą Stanisława Hardejewicz prezentuje też obrazy zwierząt: psów, koni i ptaków. Prace zostały wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wystawa w Galerii Teatralnej czynna będzie do 4 stycznia 2024 r.     

„Piękny jest nasz świat” - wystawa Stanisławy Hardejewicz w Galerii Teatralnej CKiS

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem