Moralność Pani Dulskiej - WZNOWIENIE!

Zapraszamy Państwa na wznowienie spektaklu MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ, który odbędzie się już 30 września na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.
Spektakl "Moralność Pani Dulskiej" w wykonaniu aktorów Studa Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza.
W roli głównej: Grażyna Zielińska/Miriam Aleksandrowicz;
Reżyseria: Maciej Czapski.
Spektakl "Moralność Pani Dulskiej" na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej z 1906 r. to ambitne, z wielką starannością przygotowywane wydarzenie artystyczne. Sztuka przygotowana przez Cenrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w reżyseri Macieja Czapskiego swoją premierą 11 maja 2012 roku zainaugurowała działalność sceniczną Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Wśród wykonawców obok aktorów Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza i Teatru ES znajdują się również aktorzy scen warszawskich m.in. Grażyna Zielińska, Miriam Aleksandrowicz, Jacek Czyż, Bartek Magdziarz, Dorota Zielińska i Małgorzata Dzięciołowska. Rewelacyjna, trzyaktowa komedia Gabrieli Zapolskiej, znajdująca się w kanonie lektur, jest taka samo aktualna teraz jak w momencie pierwszej inscenizacji. Dowodem jej popularności jest wciąż żywy w społecznej świadomości termin "dulszczyzna" jako synonim hipokryzji, ciasnoty horyzontów i nadmiernie wysokiego mniemania o własnych walorach moralnych. Sztuka opowiada o mieszczańskiej rodzinie na pozór ułożonej i przykładnej. Gdy jednak zaglądamy głębiej, widzimy zakłamanie, głupotę, rozwiązłość, pychę, skąpstwo, pazerność, obłudę i śmiesznoś.
Wznowienie spektaklu na Scenie Teatralnej Maista Siedlce już 30 września.

W roli głównej zobaczymy Grażynę Zielińską i Miriam Aleksandrowicz.
Bilety na spektakl do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKIS.
Moralność Pani Dulskiej - WZNOWIENIE!

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem