Konferencja prasowa w Teatrze Kamienica

W czwartek, 13 września, w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozpoczętemu w ostatnią sobote I Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja".
Festiwal ten gościć będzie na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce od września do grudnia bieżącego roku. W jego ramach zaprezentujemy 10 spektakli konkursowych oraz 3 spektakle pozakonkursowe.

W ramach konferencji przeprowadzony został panel dyskusyjny na temat bieżących problemów świata teatralnego. Na postawione pytanie - "Czy teatr może być biznesem?" - próbowali odpowiedzieć m.in. Mariusz Orzełowski, Grzegorz Smarz, Edyta Olszówka, Jacek Kawalec, Aleksander Mikołajczak, Tadeusz Chudecki, Marina Cydzik, Mariusz Pilawski, Agnieszka Wojtkowiak, Andrzej Leśniewski. Konferencję prowadziła Marzanna Graff.

Uczestnicy dyskusji wskazywali na liczne problemy, które przez lata nagromadziły się w środowisku teatralnym, a zwłaszcza na różnicę w finansowaniu teatrów państwowych a prywatnych. Za wzór teatru prywatnego, który potrafi łączyć sztukę i biznes oraz sztukę i komercję stawiano m.in. Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego czy Teatr Polonia Krystyny Jandy. Wszyscy zgodnie przyznali też, że istnienie jednych jak i drugich, tj. teatrów państsowych i teatrów prywatnych, jest potrzebne. W Polsce funkcjonuje kilka naprawdę prężnie działających ośrodków kultury, ośrodków teatralnych - do tej grupy zaliczono m.in. Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Rozpoczęty w ostatnią sobotę I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja" ma być, wg uczestników dyskusji, przyczynkiem do rozpoczęcia debaty na temat reform w dziedzinie kultury, a ściślej mówiąc teatru.

Więcej zdjęć z konferencji prasowej w Teatrze Kamienica w Warszawie -> KLIKNIJ.
Konferencja prasowa w Teatrze Kamienica

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem