To był niezwykły spektakl! Za nami premiera spektaklu "We Are"

W niedzielę, 28 października, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbyła się prapremiera i premiera spektaklu "We Are" w choreografii i reżyserii Jakuba Mędrzyckiego, a w wykonaniu tancerzy i aktorów Teatru Tańca Caro Dance.
Tego dnia Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce było przepełnione miłośnikami tańca, którzy szczelnie wypełnili widownię naszej sceny zarówno na pokazie premierowym jak i prapremierowym. A spektakl zaskoczył. Na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce poza trudnymi, a przez to pięknymi choreografiami w wykonaniu tancerzy Teatru Tańca Caro Dance widzowie mogli zobaczyć kolejne możliwości siedleckiej sceny, m.in. padający deszcz i zapadnię, w której tancerze znikali z przestrzeni scenicznej, nie raz przez to wprawiając widzów w niemałe poruszenie. Wszystko inne niechaj pozostanie niespodzianką do czasu kolejnej prezentacji spektaklu "We Are" przed naszą publicznością. Już dziś wszystkich zapraszamy!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PREMIERY SPEKTAKLU "WE ARE"

Posłuchaj opinii widzów, które zebraliśmy po premierze spektaklu.

 
 

O spektaklu:

Spektakl składa się z trzech części. Jego celem jest poruszenie tematów ponadczasowych, z którymi utożsamić sie może każdy z nas.

Pierwsza część Modern Freedom tańczona jest przez wchodzące w dorosły świat tancerki, które mają jeszcze nienaruszoną wrażliwość i nie są świadome przeszkód, jakie czekają je w przyszłości. Choreografia dotyczy wolności na różnych płaszczyznach - wolność myśli, słowa, czynu. Prezentacja nie odpowiada jednak na nurtujące młodych ludzi pytania związane z wolnością, lecz przedstawia problem w wielu różnych aspektach.

Differences to tytuł drugiej części spektaklu dotyczącej różnic międzyludzkich. Temat poruszony w choreografii zwraca uwagę, że fakt bycia człowiekiem przyćmiewa wszelkie odmienności. Treść ukazana jest w męskiej prezentacji solowej.

Finałowa część spektaklu nosi tytuł A Single Girl, World of Imagination. Opowiada ona o dwóch równoległych światach - świecie materialnym i świecie wyobraźni, który człowiek nosi w sobie jako jego prywatną wyspę, na którą może podróżować w każdej chwili. Część ta wykonywana jest przez cztery tancerki i trzech tancerzy.
To był niezwykły spektakl! Za nami premiera spektaklu

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem