Spektakle "Przyjazne dusze", "Ucho, gardło, nóż" oraz "Nienawidzę" za nami

W ostatnich dniach na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawione zostały kolejne spektakle w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja". Tym razem nasi widzowie obejrzeli spektakl "Przyjazne dusze" z warszawskiego Teatru Kwadrat, monodram Krystyny Jandy "Ucho, gardło, nóż" oraz monodram Marcina Kwaśnego "Nienawidzę" z Fundacji Między Słowami.
W poniedziałek, 12 listopada, dwukrotnie na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony został spektakl "Przyjazne dusze" z warszawskiego Teatru Kwadrat. Tego dnia na naszej scenie wystąpili m.in. wspaniały Jan Kobuszewski, Paweł Małaszyński, Ewa Wencel, Grzegorz Wons, Lucyna Malec, Ilona Chojnowska i Andrzej Szopa. Razem z aktorami do Siedlec przyjechał również dyrektor Teatru Kwadrat w Warszawie - Andrzej Nejman.

O spektaklu:
Do urokliwego domu pod Londynem, wprowadza się młoda para, Mary i Simon. On – początkujący pisarz powieści kryminalnych, ona – ciepła, dobra i kochająca swego męża dziewczyna, która wkrótce urodzi dziecko. Budynek, do którego się wprowadzają ma pewną tajemnicę. Cały czas bowiem zamieszkują go tragicznie zmarli poprzedni właściciele. Jackie i Suzie, bo o nich mowa, to para duchów, uwięziona między światami i mocno ingerująca w codziennie życie nowych mieszkańców, którzy jak się z czasem okazuje, reprezentują wszystkie niespełnione życiowe pragnienia naszych bohaterów. To przepiękna opowieść o marzeniach, miłości, przemijaniu i życiu... po życiu. "Przyjazne dusze to dzieje dwóch małżeństw, obrazujące zderzenie entuzjastycznej i młodzieńczej miłości Mary i Simona z dojrzałym i mocno doświadczonym uczuciem Jacka i Suzi. Ta romantyczna komedia szczerze bawi i wzbudza pozytywne emocje – nie tylko wśród tych najbardziej wrażliwych widzów. Znakomita fabuła w tradycyjnej teatralnej scenerii i przepiękna gra aktorska, której nie wolno przegapić!

Zapraszamy do wysłuchania opinii widzów zebrane przez nas po zakończeniu spektaklu "Przyjazne dusze" na naszej scenie. Miłego odbioru!

 

W sobotę, 17 listopada, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony został monodram Krystyny Jandy zatytułowany "Ucho, gardło, nóż". To kolejny już spektakl konkursowy w ramach trwającego od września w naszej instytucji I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja". Ten jakże trudny spektakl zakończyły owacje na stojąco siedleckiej publiczności. Następnie na naszej scenie aktorka w rozmowie z Jarosławem Skrobeckim zdradziła kulisy powstania monodramu na podstawie książki Vedrany Rudan.

O spektaklu:
Monodram Krystyny Jandy. Artystka gra i reżyseruje sama. Jest również autorką adaptacji teatralnej książki Vedrany Rudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl. Tonka Babić, bohaterka kontrowersyjnego "Ucho, gardło, nóż" to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i, pochłaniając kolejne tabliczki czekolady, opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim czytelnikiem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

Zapraszamy do wysłuchania opinii widzów zebrane przez nas po zakończeniu monodramu Krystyny Jandy "Ucho, gardło, nóż". Miłego odbioru!

 

W niedzielę, 18 listopada, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony został monodram Marcina Kwaśnego zatytułowany "Nienawidzę". To również kolejny spektakl konkursowy w ramach trwającego od września w naszej instytucji I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja". Po spektaklu aktor zawitał do foyer Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, gdzie w rozmowie z Mariuszem Orzełowskim zdradził widzom motywy powstawania tej sztuki oraz zademonstrował fragment swojego innego, acz jakże popularnego monodramu "Rozkwaś Polaka".

O spektaklu:
Spektakl "Nienawidzę" ukazuje portret sfrustrowanego polską rzeczywistością nauczyciela, który zmaga się z nią trochę jak Don Kichot z wiatrakami, nie widząc źródła tychże frustracji w sobie. Czy w końcu przejrzy na oczy? Czy nadal będzie brnął ścieżką spiętrzoną od absurdów? O tym widzowie będą mogli przekonać się sami. W przedstawieniu usłyszeć można wyraźne echa takich filmów Koterskiego jak "Dzień świra" czy "Nic śmiesznego" gdyż bohater spektaklu to w linii prostej kontynuacja postaci Adasia Miauczyńskiego.

Zachęcamy do wysłuchania opinii widzów zebranych przez nas po zakończeniu monodramu "Nienawidzę" w wykonaniu Marcina Kwaśnego. Miłego odbioru!

 
Spektakle

Partnerzy

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem